Kiedy pogoda daje znać, że nieuchronnie nadchodzi jesień, to myślimy tylko o nim. Trencz za każdym razem sprawia, że ponura i deszczowa pora roku jest po prostu bardziej do zniesienia. Nie tylko chroni nas przed spadającymi temperaturami, ale do tego udowadnia nam, że choć o letnich stylizacjach musimy na razie zapomnieć, to jesienne outfity wcale nie są takie złe. Drogi do zrealizowania wyobrażeń o idealnym zestawie z trenczem są dwie. Można pójść do szafy i wyjąć z niej płaszcz, który towarzyszył nam już przed rokiem lub wybrać się na zakupy. Trencz z nowej kolekcji może być nowym wcieleniem klasyki w beżowym kolorze, ale nie musi nim być. Klasyczny fason za każdym razem inspiruje projektantów i zachęca do przedstawienia nam go na nowo. Jaki jest zatem idealny trencz na jesień 2022? Wybraliśmy 5 różnorodnych modeli, które reprezentują zupełnie inne podejścia, ale za każdym razem na tyle ciekawe, że chcemy je oglądać w swoich jesiennych stylizacjach. Jeżeli trencz jest na twojej liście zakupów, to poniżej przedstawiamy propozycje prosto z najnowszych kolekcji.

[Trencz na jesień 2022]: Beżowy trencz

Trencz kojarzy się przede wszystkim ze swoim pierwowzorem – beżowym płaszczem Burberry z charakterystyczną podszewką ozdobioną ich słynną kratą. To właśnie on uchodzi za największą klasykę, w którą warto zainwestować, bo nigdy nie wyjdzie z mody. Z tego względu ciężko sobie wyobrazić jesienne kolekcje bez beżowego trencza. Jego nierozerwalny związek z tą porą roku za każdym razem obwieszczają nie tylko kolekcje prezentowane podczas tygodni mody, ale również propozycje czekające na nas w popularnych sieciówkach. Jeżeli też uważacie, że jesień bez trencza byłaby jak święta bez filmu „Kevin sam w domu” lub garderoba Francuzki bez małej czarnej, to poniżej czeka model, z którym nie będziecie chciały rozstać się przez cały sezon.

[Trencz na jesień 2022]: Zamszowy trencz

Trencz może przechodzić rozmaite metamorfozy. Jedna z nich opiera się na wyborze ciekawego materiału. Tym prostym sposobem można całkowicie odmienić znany i lubiany płaszcz. Jedną z ciekawych propozycji na jesień 2022 jest trencz z zamszu. Westernowe wydanie kultowego okrycia wierzchniego, to propozycja nie tylko dla fanek kowbojskich butów i innych elementów garderoby rodem z Dzikiego Zachodu lub przynajmniej z rodeo. Choć oczywiście i takich bezpośrednich nawiązań nie wykluczamy, bo kto nie lubi kowbojskich butów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby narzucić go na małą czarną i kozaki, koszulę i jeansy lub inne zestaw, do którego uznamy, że pasuje jak ulał.

[Trencz na jesień 2022]: Skórzany trencz

W ubiegłym roku ogromną konkurencję dla beżowego trencza stanowiła skórzana wersja. Wszystko wskazuje na to, że jesienią 2022 nic się w tym temacie nie zmieni. Skórzany trencz wylansowany przez Bellę Hadid, Hailey Bieber, Katie Holmes i Irinę Shayk to jedno z najmodniejszych okryć wierzchnich sezonu. Płaszcz ze skóry daje wiele możliwości podczas tworzenia jesiennych stylizacji. Może stworzyć total look z innymi elementami garderoby z tego samego materiału. Świetnie przełamie miękkość dzianinowego zestawu. Podrasuje też klasyczne outfity. Powodów, żeby go kupić, jest mnóstwo.

[Trencz na jesień 2022]: Wzorzysty trencz

Jednolity trencz najczęściej w beżowym kolorze to dość oczywisty wybór na jesień. Okazuje się jednak, że zerwać z tradycyjnym podejściem można na wiele sposobów. Wzorzysty trencz to jedna z opcji dla tych, którzy szukają świeżego spojrzenia na ten element garderoby. Płaszcz ozdobiony nadrukiem to w każdym przypadku wyjście poza przyjęty schemat, bo jednak przyzwyczailiśmy się do jednolitych okryć wierzchnich, ale to nie znaczy, że trzeba mieć modową odwagę. Wystarczy chęć zmiany. Trencz we wzory będzie ją demonstrował w bardzo efektowny sposób. Zwłaszcza jeżeli sięgnie się po taką odsłonę, jak ta czekająca poniżej.

[Trencz na jesień 2022]: Kolorowy trencz

Jesień to pochmurna i deszczowa pora roku, ale istnieją sposoby, żeby dodać jej trochę koloru. Tchnąć go w smutny krajobraz można z pomocą kolorowego trencza. W sklepach ten płaszcz dominuje w wersji beżowej, ale to nie znaczy, że na nim koniec. Różowy, niebieski lub zielony płaszcz także może być w zasięgu ręki i portfela. Jeżeli zatem rozglądasz się za kolorowym okryciem wierzchnim na jesień 2022, to poniżej czeka propozycja, dzięki której będziesz mogła zakończyć poszukiwania i ogłosić sukces.

 

Zobacz także: