Iga Świątek po raz kolejny zachwyca i zaskakuje. W poniedziałek (15 kwietnia) ogłoszono, że 22-latka dołączyła do grona ambasadorek Lancôme. To pierwsza Polka, a zarazem pierwsza sportowczyni na świecie, która nawiązała tego typu współpracę z uwielbianą na całym świecie marką kosmetyczną. Znamy szczegóły. 

Iga Świątek o współpracy z Lancôme: „Spełnienie marzeń tej nastolatki, którą niedawno byłam”

Iga Świątek przyznaje, że już od dłuższego czasu myślała o tym, by nawiązać współpracę z jakąś marką kosmetyczną. Jak się bowiem okazuje, uznanej tenisistce zależało na tym, by móc bardziej celebrować swoją kobiecość, a także bawić się stylem czy (po prostu) założyć coś innego niż sportowe ubrania. Co więcej, cieszy się, że znalazła się w gronie takich inspirujących kobiet jak Zendaya czy Julia Roberts, które także są ambasadorkami Lancôme. To spełnienie jej nastoletnich marzeń. Oto, jak gwiazda sportu komentuje swoją nową współpracę: 

Jako nastolatka dostałam w prezencie zapach Idôle od Lancôme i od tamtej pory miałam duży sentyment do tej marki. Od dłuższego czasu chciałam współpracować z marką beauty, aby mieć więcej okazji do celebrowania swojej kobiecości, bawienia się swoim stylem, założenia czegoś innego niż sportowe ubrania. Znalezienie się w gronie ambasadorek Lancôme obok takich kobiet jak Zendaya czy Julia Roberts brzmi jak spełnienie marzeń tej nastolatki, którą niedawno byłam. Ale cieszę się też, że jestem pierwszą przedstawicielką świata sportu w tym gronie i że razem z Lancôme rozwijać będziemy program CSR wspierający kobiety na rynku pracy, bo to pokazuje, że mamy wspólne cele i wartości – mówi Iga Świątek o współpracy z Lancôme. 

Iga Świątek łączy siły z Lancôme

Iga Świątek wielokrotnie wykorzystywała swój głos w słusznej sprawie. Tak będzie również przy okazji jej współpracy z Lancôme. Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu prasowego, najlepsza tenisistka na świecie zaangażuje się w globalny projekt „Write Your Future” (w Polsce będzie realizowany pod hasłem „Bądź autorką swojej przyszłości”), którego celem jest wsparcie młodych kobiet na wczesnych etapach kariery. 

W naszej galerii (na dole strony) możecie zobaczyć kilka zdjęć Igi Świątek z sesji dla Lancôme.