Koneserom zapachowych świec i luksusowych zapachów produktów Byredo przedstawiać nie trzeba. A już niebawem będzie je mogło poznać znacznie szersze grono odbiorców, gdyż pojawią się one w ofercie sklepów Ikea. To wszystko dzięki współpracy, jaką szwedzka sieciówka podjęła z brandem założonym w 2006 roku (również w Szwecji) przez Bena Gorhama. Choć obie marki chcą póki co utrzymać w tajemnicy, co dokładnie trafi na półki Ikei w przyszłym roku, wiemy, że na pewno będzie pachniało bullami, czyli słynnymi szwedzkimi bułeczkami cynamonowymi. Mogą to być więc świece, ale równie dobrze perfumy do wnętrz. 

„Uważam, że ludzie są zdecydowanie za mało refleksyjni, jeśli chodzi o zapach, który jest przecież tak ważną częścią naszego życia, także w domu. We współpracy z Ikeą zależy nam, aby zaczęli oni postrzegać zapach, jako coś niesamowicie ekscytującego. Bardzo doceniam jej otwartość na nowe pomysły oraz eksperymentalny charakter tego, czym się zajmujemy" - komentuje współpracę z sieciówką Gorham. 

Trzeba przyznać, że brzmi to wszystko bardzo zachęcająco. I mamy nadzieję, że podobnie będzie także w przypadku cen. Bo jeśli chodzi o propozycje Byredo, to raczej nie należą one do najtańszych - świeczka to przyjemność, za którą trzeba zapłacić ponad 200 złotych. Ale jak zapewnia nas sam założyciel brandu, celem współpracy jest „odkrycie demokratycznego podejścia do zapachu”, przez co rozumiemy zamiar dotarcia do jak największej grupy różnych odbiorców. Tak czy inaczej, już węszymy sukces tego projektu, a Wy?