Czy każda wasza wizyta w IKEA, bez względu na to czy coś kupujecie czy nie, kończy się w strefie gastronomicznej? A dokładniej, na konsumpcji słynnych hot-dogów za 1 zł? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Ich cena właśnie wzrosła, a IKEA wydała oficjalne oświadczenie w sprawie podwyżki. 

Decyzja była podyktowana wzrostem cen surowców, których używamy do ich (hot dogów – przyp. red.) przygotowania. Cenę 1 zł utrzymywaliśmy w Polsce od co najmniej 1997 r. Obecnie jednak, ze względu na wzrost cen surowców nie jesteśmy w stanie utrzymać tej ceny. Od 1 września 2019 r., po 22 latach, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany oferty hot dogów w BISTRO IKEA.

Od września koszt parówki w bułce to 2 zł. Nie zmieniła się za to cena dania w wersji wege. Ten nadal dostępny jest także w cenie 2 zł. Ale oferta gastronomiczna szwedzkiej sieciówki to oczywiście nie tylko hot-dog. Klienci IKEA mogą zjeść na miejscu m.in. śniadanie, sałatki i przekąski na zimno typu kanapka z krewetkami, dania główne w postaci zupy, klopsików czy de volaille z puree i warzywami, jak również skusić się na deser i kawę. To, z czego słynie bistro IKEA, to przede wszystkim atrakcyjne, przystępne ceny i rabaty dla klubowiczów, czyli posiadaczy karty IKEA Family.