Skąd masz tyle kasy? Takie pytanie otrzymał ostatnio od swojego obserwatora podczas sesji Q&A  jeden z ulubionych twórców internetowych polskiej młodzieży. Uśmiechnięty i wygadany influencer może się pochwalić 3,1 miliona obserwatorów na TikToku, 1,2 miliona followersów na Instagramie i łącznie niemal milionem subskrybentów swoich dwóch kanałów w serwisie YouTube. Regularnie wypuszcza na rynek swoje autorskie produkty, podejmuje liczne współprace ze znanymi markami, pokazuje się w najmodniejszych ciuchach i dodatkach od luksusowych marek i od niedawna mieszka w luksusowej willi z basenem. Dominik Rupiński, bo to o nim mowa, osiągnął to wszystko w wieku zaledwie 22 lat i mogłoby się wydawać, że na swoim koncie ma już wiele milionów złotych. Okazuje się jednak, że rzeczywistość nie jest wcale taka słodka, jak jego instagramowy feed.

Dominik Rupiński szczerze o zarobkach influencera

Odpowiadając na pytanie o swoje finanse, członek internetowego projektu The Blaze House zdecydował się bez lukru opowiedzieć o tym, jak faktycznie wygląda w jego przypadku zarabianie na tworzeniu internetowych treści i swojej rozpoznawalności. Dominik stwierdził, że zawrotne zasięgi w mediach społecznościowych niekoniecznie przekładają się na imponujący stan konta bankowego.

Dominik Rupiński wprost przyznał, że jego obserwatorzy mają raczej mylne pojęcie o jego realnych zarobkach. Młody gwiazdor internetu ujawnił, że na ten moment jego dochody z YouTube nie przekraczają nawet sumy pieniędzy, jaką inwestuje on w tworzenie swojego contentu.

Szczerze? Mam wrażenie, że wszystkim wydaje się, że mam jej o wiele więcej niż jest (jej – przyp. red.) w rzeczywistości. Fakt: dużo pracuję, robię dużo projektów, dużo nagrywam... więc mam, jak na swój wiek, życie jak BAJKA! Ale… cały czas inwestuję w chociażby filmy (z których serio mi się zwraca na zero), w sprzęt, w produkty itp. - zdradził youtuber.

Twórca nie ukrywa, że obecnie nie jest do końca zadowolony z tego, jak zarządza swoim budżetem. Wyznał, że ma w planach w przyszłości lepiej kontrolować swoje wydatki związane z działalnością w sieci.

Chciałbym, mimo wszystko, zacząć bardziej oszczędzać… - czytamy.

Bo jak na razie to obracam pieniędzmi, a nie widzę zysku haha - dodał.

Zobacz także:

Kim jest Dominik Rupiński?

Dominik Rupiński urodził się 22 lutego 1999 roku. Pochodzi z Makowa Mazowieckiego. Swoją karierę w internecie zaczynał od prowadzenia bloga na temat fotografii. Ogromną popularność przyniosła mu aktywność na TikToku, wtedy jeszcze znanym pod starą nazwą Musica.ly. Swój główny kanał na YouTube założył w styczniu 2016 roku. Pod koniec 2018 roku uruchomił swój drugi kanał o nazwie Dominik Rupiński STYLE o tematyce modowej.

W kwietniu 2020 roku wystartował z projektem o nazwie The Blaze House, którzy tworzą z nim Paweł Zmitrowicz (@pawel_official) i Filip Kłoda (@smaveg).Prywatnie przyjaźni się z piosenkarką, vlogerką i prezenterką telewizyjną, Sylwią Lipką.

W stworzonym przez See Bloggers i Influ Tool rankingu polskich influencerów za 2020 rok Dominik Rupiński zajął 27. miejsce, wyprzedzając wiele gwiazd mediów i show-biznesu, takich jak Dawid Kwiatkowski, Maffashion i Roksana Węgiel.