Powiedzenie, że seks sprzedaje, to nie tylko puste hasło, ale część naszej rzeczywistości. Osoby, które stają się ambasadorami zapachów nie są wybierane przypadkowo. Często przekaz jest jasny i bazuje przede wszystkim na ich atrakcyjności fizycznej, którą wspiera jeszcze dodatkowe przesłanie. Dzięki tym perfumom można stać się podobno atrakcyjną czy atrakcyjnym dla płci przeciwnej. Binarny podział płci odnosi się też nie do konkretnych flakonów, ale nawet do nut zapachowych. Tak jak dziewczynkom przypisuje się kolor różowy, tak później łączy się je ze słodkimi zapachami kwiatów i owoców. Podobnie jest w przypadku mężczyzn, którzy startują z przypisanym niebieskim kolorem, a w dorosłym życiu wskazuje im się skórę, drewno i inne ciężkie wonie. Zapach kobiety lub zapach mężczyzny, które kojarzą nam się w konkretny sposób nie są niczym złym. To naturalne, że i z pomocą perfumy możemy chcieć oddziaływać na innych. W końcu istnieją zapachy, które działają jak afrodyzjaki. Warto jednak pamiętać, że na tym nasze opcje się nie kończą i nie chodzi tu wyłącznie o osoby niebinarne. Inkluzywne perfumy to opcja dla każdego, kto być może nie czuje w taki sposób (i to dosłownie!), jak chce mu się to narzucić.

Inkluzywne perfumy – Etat Libre d’Orange Remarkable People

Woda perfumowana unisex Etat Libre d’Orange Remarkable People już samą nazwą wskazuje, do kogo jest adresowana. Niezwykli ludzie to bardzo szerokie pojęcie i wąskie zarazem, bo choć opisuje wszystkich to i każdego z osobna. Kompozycja to prawdziwy game changer. Powstała z myślą o zmianie zasad i ma być jednym z wielu narzędzi, które pozwolą tworzyć rzeczywistość, o jakiej nawet nikt nie marzył. Na każdym kroku ma przypominać, że jesteś niezwykłą osobą. W tym celu była potrzebna optymistyczna, wręcz szampańska, kompozycja i już na starcie da się wyczuć, że taka właśnie jest. Grapefrut, wino musujące i kardamon to idealny wstęp. Środkowe nuty zapachowe to zmysłowa kombinacja jaśminu, drzewa curry Jungle Essence™ oraz czarnego pieprzu. Bazę zapachu stanowi natomiast laudanum, drzewo sandałowe oraz Lorenox.

Inkluzywne perfumy – Hermes Un Jardin Sur Le Nil

Nowa idea świeżości to najlepsze podsumowanie wody toaletowej unisex Hermes Un Jardin Sur Le Nil. Kompozycja nut zapachowych zamkniętych w niepozornym flakonie to podróż do niezwykłego ogrodu nad Nilem, która jest nie tylko okazją do olfaktorycznej wędrówki, ale prawdziwym zastrzykiem wytchnienia i energii. W propozycji dla każdego od domu mody Hermes zostały wymieszone aromaty zielonego mango, kwiatu lotusa i trzciny wraz z kadzidłem i drzewem sykomory. Zapachy zielone, roślinne i niezwykle świeże nie są tu przypisane do konkretnej płci. Mają po prostu dawać przyjemność każdemu, kto poczuje, że to propozycja dla niego.

Inkluzywne perfumy – Calvin Klein CK All

Dla niektórych wręcz skandalizujące reklamy Calvin Klein to tylko jedno oblicze marki. Ich zapachy nie zawsze są przypisane do płci. Można w ich kontekście pominąć zatem podtekst seksualny, choć nie trzeba. Wystarczy, że nie będzie skierowany wyłącznie do płci przeciwnej. Woda toaletowa unisex Calvin Klein CK All to przede wszystkim zapach, który powstał z myślą o noszących go osobach. Jego głównym zadaniem jest podkreślanie indywidualności i wyjątkowości każdego. Bardzo świeża kompozycja zapachowa rozpoczyna się od woni mandarynki, bergamotki i kwiatów grejpfruta. Ta mieszanka ma stanowić zastrzyk energii. W kolejnym etapie do głosu dochodzi rabarbar wsparty nutami białych kwiatów (frezji, lilii i jaśminu). Głębię zapachu nadają orientalne i ciepłe aromaty piżma, wetiwerii oraz bursztynu.

Inkluzywne perfumy – Diptyque L´Eau des Hesperides

Cytrusowa woda toaletowa unisex Diptyque L´Eau des Hesperides to subtelna i zarazem wyrazista kompozycja. Kontrastują w niej świeże nuty cytrusowe (włoska mandarynka i cytryna) z gorzką pomarańczą, której aromat dodatkowo podbijają czerwony tymianek i rozmaryn, a na dalszym etapie także mięta pieprzowa. Doprawione w ten sposób owoce bazują na nieśmiertelniku, georgiańskim drewnie i białym piżmie to świetna propozycja dla każdego. Pomimo że nuty zapachowe wskazują na lato, to perfumy z powodzeniem mogą być używane przez cały rok. W końcu to one są dla nas, a nie my dla nich.

Inkluzywne perfumy – Maison Margiela Replica Matcha Meditation

Zapach zen to najlepsze podsumowanie wody toaletowej unisex Maison Margiela Replica Matcha Meditation. Ta olfaktoryczna mieszanka to synonim harmonii, radości i spokoju, który można odnaleźć w filiżance świeżo zaparzonej herbaty matcha, którą można się delektować w zaciszu własnego domu. Perfumy rozpoczynają się od bergamoty, którą dopełniają mandarynki i nuty zielonej herbaty. Następnie wybrzmiewa aromat matchy, który idealnie współgra z jaśminem i kwiatem pomarańczy. Bazą całego zapachu unisex jest benzoes, mech i biała czekolada. Brzmi intrygująco i tak właśnie pachnie.

Inkluzywne perfumy – Le Couvent Maison de Parfum Singulières Saïga

Za komponowanie zapachów unisex zabierają się najbardziej cenione nosy. Woda perfumowana unisex Le Couvent Maison de Parfum Singulières Saïga to dzieło jednego z mistrzów. Jean-Claude Ellena zdecydował się na skomponowanie kwiatowo-owocowego zapachu unisex. W tym celu sięgnął po różę, czarną porzeczkę i osadził je na bazie z cedru. Ta osobliwa kompozycja powstała zgodnie z tradycją francuskiej haute parfumerie przy użyciu wyjątkowych esencji botanicznych. Jeżeli szukasz odmiany i zapachu, który może spodobać się każdemu, to zrób sobie przystanek właśnie przy tej kompozycji.

Zobacz także:

Inkluzywne perfumy – Serge Lutens La Vierge De Fer

Woda perfumowana unisex Serge Lutens La Vierge De Fer to idealny przykład tego, jak można łączyć nuty zapachowe. Pełna kontrastów i zaskoczeń kompozycja łączy w sobie lilię, nuty metaliczne, kadzidło, gruszka i drzewo sandałowe. Coś dla siebie może w niej zatem znaleźć każdy. Czy w połączeniu też jest opcją dla wszystkich? O tym najlepiej przekonać się na własnym nosie. Niezaprzeczalny jest jednak fakt, że płeć nie ma wpływu na to, jak odbierzemy wodę perfumowaną Serge Lutens La Vierge De Fer.