Czy znasz kogoś, kto uwielbia tworzyć i... robi to dobrze? A może sama na co dzień możesz pochwalić się niesamowitymi pracami? Z myślą o takich właśnie, kreatywnych osobach, aby ułatwić i usprawnić im codzienne funkcjonowanie, marka ASUS przygotowała dwie propozycje wyjątkowych modeli laptopów dla twórców. Są nimi ASUS Vivobook Pro 15 OLED oraz ASUS Vivobook Pro 16 X OLED. W artykule znajdziesz więcej informacji na temat tych stylowych, smukłych sprzętów, a także szczere opinie na ich temat od @atogrzywa, @inuinka@wedrownemotyle.

Materiały prasowe

ASUS Vivobook Pro 15 OLED: najważniejsze informacje

Nie bez powodu już na wstępnie zaznaczyliśmy, że smukły laptop ASUS Vivobook Pro 15 OLED to sprzęt idealny dla kreatywnych osób. Poniżej znajdziesz informacje, które są tylko potwierdzeniem tej (naszej i jego twórców) teorii. 

Ekran FHD OLED jest wyjątkowo jasny, ze 100% pokryciem przestrzeni barw DCI-P3. Jest idealny dla grafików i filmomaniaków! Zależy ci na wyrazistym obrazie? Ten laptop to gwarancja najlepszych kolorów - ekran z certyfikacją  PANTONE® dla precyzji wyświetlania kolorów na poziomie profesjonalnym oraz certyfikacją niskich emisji światła niebieskiego przyznaną przez TÜV Rheinland.

Laptop wyposażony jest w procesor Intel® Core™ i7. Sprzęt ten bez wątpienia zapewni ci dzięki temu wysoką wydajność. A jeśli na co dzień dużo piszesz, z pewnością podświetlana klawiatura będzie wyjątkowo pomocna - szczególnie nocą. Jak czytamy na oficjalnym profilu producenta:

Pełnowymiarowa klawiatura z podświetleniem klawiszy idealnie nadaje się do pracy w warunkach słabego oświetlenia. Oferuje ona solidną konstrukcję wykonaną w całości z jednego elementu materiału, ze skokiem klawiszy w wysokości 1,4mm dla zapewnienia najlepszego komfortu pisania

To jeszcze nie koniec. Superlekka konstrukcja waży zaledwie 1,65 kg, co umożliwia tworzenie kreatywnych treści zawsze i wszędzie - wtedy tylko, kiedy masz na to ochotę. 

Nie dajcie się jednak zwieść smukłej i lekkiej obudowie! Technologia chłodzenia ASUS IceCool Plus z dwoma wentylatorami pozwala z kolei maksymalizować wydajność laptopa.

Zobacz także:

Więcej szczegółów na temat tego sprzętu znajdziesz TUTAJ.  

ASUS Vivobook Pro 16X OLED: kolejna propozycja marki

Zdecydowanie zgadzamy się ze stwierdzeniem, że kreatywność nie powinna być w żaden sposób ograniczana. Dlatego właśnie kolejna propozycja od tej marki, ASUS Vivobook Pro 16X OLED to następny sprzęt, który warto wziąć pod uwagę, jeśli zależy ci na wydajności, precyzji wyświetlania kolorów i, po prostu, solidnym laptopie, który pomoże ci sprostać twoim codziennym wyzwaniom, w każdej sytuacji.

Co takiego wyjątkowego skrywa w sobie ten model? Ekran 16" 4K OLED ma rozdzielczość 3840 x 2400 4K UHD, zapewnia w 100% pokrycie przestrzeni barw DCI-P3. Jest wyjątkowo jasny, ze 100% pokryciem przestrzeni barw DCI-P3 - dla zagwarantowania możliwie najlepszych kolorów wszystkim wymagającym użytkownikom.

Jak wynika z informacji na stronie producenta:

Częstym problemem związanym z wyświetlaniem obrazu jest niedoskonała czerń. Vivobook Pro 16X OLED odwzorowuje ten kolor perfekcyjnie. Będziesz zaskoczony liczbą nowych detali, które ujrzysz!

Podobnie jak jego poprzednik, ekran ma certyfikację PANTONE®  - dla precyzji wyświetlania kolorów na poziomie profesjonalnym oraz certyfikację niskich emisji światła niebieskiego, która przyznana została przez TÜV Rheinland. Ten laptop również wyposażony jest w procesor Intel® Core™ i7.

ASUS DialPad to z kolei wirtualny interfejs zintegrowany w touchpadzie. Zapewnia on pełną kontrolę nad ustawieniami w kompatybilnym oprogramowaniu do pracy kreatywnej firmy Adobe®. I tutaj także technologia chłodzenia ASUS IceCool Plus z dwoma wentylatorami maksymalizuje wydajność sprzętu. Kiedy łapie cię wena, możesz zatem śmiało korzystać z niego godzinami. 

Więcej szczegółów na temat tego modelu znajdziesz TUTAJ.

ASUS OLED: Opinie młodych i zdolnych artystów

Materiały prasowe

A jak o współpracy z marką ASUS wypowiada się @inuinka

 Na co dzień pracuję na programach pakietu Adobe - kto zna, ten wie, że to profesjonalne aplikacje do tworzenia grafiki, zdjęć, filmów to wymagające bestie, ale nie dla ASUS Vivobook Pro 15 OLED. Praca na warstwach w Photoshopie? Luzik. Obróbka w Lightroomie? Raz, dwa. Montaż w Adobe Premiere? Elegancja. Tak można żyć. Dodatkowo jest super lekki - można go zabrać ze sobą i pracować z kawiarni czy podróży - twierdzi artystka. 

Co na temat tego sprzętu sądzą @wedrownemotyle

(...)  ASUS Vivobook 15 OLED. Trzy najważniejsze dla nas funkcje (oczywiście oprócz mobilności) tego ultralekkiego i smukłego sprzętu: a) Ekran OLED z 100% pokryciem przestrzeni barw DCI-P3 b) Certyfikowana 70% redukcja niebieskiego światła - idealne dla pracujących do późna w nocy (czyli nas) c) Wysoka wydajność zagwarantowana przez procesor Intel® Core™ i7 11 generacji i dedykowaną kartę graficzną. Spokój na lata w naszej codziennej pracy. Gdziekolwiek - wyznają.

A jak sprzęt sprawdził się u @atogrzywa

A jak w tym wszystkim sprawdził się ASUS N7600? Przede wszystkim zaskoczył mnie bardzo pozytywnie tym, jak odwzorowuje kolory! Matryca OLED to jest jednak świetna rzecz (a ekran w tym laptopie ma również certyfikację PANTONE®). Muszę przyznać, że nasycenie i realizm kolorów, głębia czerni i to, jak na tym ekranie prezentowały się ilustracje, to było dla mnie wielkie wow! Pracując i testując laptopa, korzystałam ze wspomnianego pakietu Adobe i tu również moje oczekiwania były w 100% spełnione. Pełne wsparcie i bardzo wygodny touchpad - dzięki temu wszystko szło sprawnie, szybko i przyjemnie. Dodatkowo, już od strony mniej technicznej, laptop jest naprawdę lekki, smukły także wspiera w pełni mobilną pracę - przyznaje.

Zaintrygowana? Opinie artystów mówią same za siebie! Więcej informacji znajdziesz na stronie www.asus.pl

Materiały prasowe