Instagram jest jedną z najpotężniejszych aplikacji, jeśli chodzi o media społecznościowe. Apka stale się rozwija, fundując użytkownikom usprawnienia, mające ułatwić im korzystanie z niej. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Instagram stworzył niezależną, ale bezpośrednio powiązaną aplikację Threads, czyli komunikator służący do szybkiego kontaktu z użytkownikami z listy Bliskich Znajomych. Ale to nie koniec zmian. Aby uprościć aplikację, twórcy zdecydowali się na odważny krok i postanowiliusunąć jedną z najważniejszych funkcji, która umożliwiała użytkownikom śledzenie aktywności znajomych. 

Instagram zlikwidował jedną z najstarszych funkcji

Instagram zaczął realizować plan wycofywania funkcji Obserwowanie już od sierpnia, sukcesywnie pozbawiając aktualizacji kolejnych użytkowników. Jeszcze w tym miesiącu ma ona zniknąć z aplikacji wszystkich, którzy mają zainstalowanego Instagrama. Funkcja znajdowała się pod ikoną serca w prawym dolnym rogu, w zakładce Following. Obecnie po wybraniu tej ikony, zobaczymy jedynie aktywność, dotyczącą swojego konta - lajki, komentarze, oznaczenia na innych profilach i nowych followersów. Vishal Shah, Head of Product przyznał, że decyzja wiąże się z chęcią uproszczenia apki. Według niego zlikwidowali funkcję, której prawie nikt nie zauważał, a co za tym idzie niewiele osób z niej korzystało. 

„Selfitis”, czyli obsesyjne robienie selfie, uznano za zaburzenie psychiczne. Sprawdźcie, czy Was też to dotyczy >>>

Cóż, my mamy mieszane uczucia, ponieważ z tego co nam wiadomo, funkcja Obserwowanie cieszyła się dużą popularnością, szczególnie wśród dziewczyn (ale chłopaków również), śledzących (żeby nie napisać stalkujących) swoich eks na Instagramie. Wszyscy znamy również historie o tym, kiedy zaczęło się od zauważenia niewinnego lajka selfie ładnej dziewczyny, a potem okazało się na przykład, że partner ma Tindera… Jedno jest pewne: to koniec podglądania znajomych na Instagramie i obserwowania tego, jakie zdjęcia polajkowali i które konta właśnie zafalołowali.