- Wyjątkowa charyzma i hipnotyczna uroda Isabeli sprawiła, że modelka jest aktualnie prawdziwą ikoną świata mody. Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Isabeli w naszej rodzinie – powiedział Cyril Chapuy, Globalny Prezes Marki L’Oreal Paris.

Isabeli urodziła się w Kurytabie, na południu Brazylii, gdzie zauważono ją gdy miała zaledwie 13 lat. Isabeli została finalistką renomowanego konkursu dla modelek, którego laureatkami w przeszłości były Cindy Crawford i Gisele Bundchen. Rok później modelka przeprowadziła się do Mediolanu, a następnie do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła swoją niezwykłą przygodę.

Już w wieku 16 lat, Isabeli pozowała dla magazynów Marie Claire, ELLE, Harper’s Bazaar, Numéro, I-D, a następnie, mając 19 lat, znalazła się na okładce francuskiego Vogue’a. Zanim skończyła 20 lat, Isabeli w swoim CV mogła pochwalić się wieloma sukcesami, takimi jak udział w pokazach dla domów mody Haute Couture, jak i czołowych marek sieciowych.

Podbijając międzynarodowy świat mody, Isabeli brała udział w pokazach dla domów mody Givenchy, Hugo Boss, Versace, Balmain, Alexander McQueen, Loewe, Louis Vuitton, Marc Jacobs, Christian Dior, Celine, Isabel Marant, Valentino, Kenzo, Prada… i wielu innych. Turkusowe spojrzenie i posągowa figura Isabeli pozwoliły modelce pobić kilka rekordów; Isabeli pojawiła się na ponad 50 okładkach magazynu Vogue na całym świecie, 8-krotnie pozowała do kalendarza Pirelli, a także była twarzą wielu kampanii dla ponad 70. międzynarodowych marek.

Mimo, że Isabeli pracowała jako modelka przez większość życia, nie poddaje się ona stereotypom tego zawodu, w szczególności z uwagi na swoje aktywne zaangażowanie w różnego rodzaju działania charytatywne. Isabeli jest ambasadorką Fundacji Rotary dla globalnej sieci działającej na rzecz walki z polio, współpracowała z kilkoma brazylijskimi markami odzieżowymi przekazującymi swoje dochody na rzecz projektów prowadzonych dla dzieci i nastolatków będących w potrzebie, a także z oddaniem wspiera Fundację Pro-Sangue (organizującą akcje krwiodawstwa) z Sao Paulo. Isabeli ma w sobie dużo pokory.

Jest matką dwóch synów i nawet na chwilę nie zapomina, że szczęście przynosi jej zachowanie odpowiedniej równowagi między życiem prywatnym i zawodowym, przywiązanie do swoich brazylijskich korzeni i kultury, czyli dwóch podstawowych wartości, które pozwalają jej twardo stąpać po ziemi. - Zawsze uważałam, że piękno jest odzwierciedleniem duszy i w związku z tym każda kobieta powinna pielęgnować w sobie poczucie własnej wartości, czuć się piękna i być sobą. Dlatego też L’Oreal Paris od zawsze była dla mnie, jak i dla milionów kobiet, źródłem inspiracji, pokazując nam w jaki sposób możemy stać się silniejsze i pomagając nam spełnić nasze marzenia w kwestii urody. Jestem niezwykle dumna, że mogę reprezentować tak piękne przesłanie i tak kultową markę – powiedziała Isabeli Fontana.

W swojej nowej roli Ambasadorki L’Oreal Paris, Isabeli Fontana dołącza do rodziny L’Oreal Paris i do grona wyjątkowych modelek, takich jak Karlie Kloss, Barbara Palvin, Luma Grothe, Lara Stone, Natasha Poly, Bianca Balti, Liya Kebede, Doutzeon Kroes i Soo-Joo Park.

ZOBACZ TEŻ: Emma Watson: 10 (praktycznych) "must have" z jej szafy

ZOBACZ TEŻ: Lily-Rose Depp została nową twarzą Chanel

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdy wspierają kampanię "Save the Arctic"