Utrata elastyczności skóry wraz z wiekiem jest zupełnie naturalna. Pojawiają się wtedy drobne linie lub zmarszczki. Kiedy już zauważymy je na naszych twarzach, to mamy dwie opcje. Możemy je polubić lub nie. Jeżeli w twoim przypadku jest to ta druga możliwość, to masz przed sobą cały wachlarz możliwości. Nawet jeżeli w pierwszej chwili myślisz, że nadszedł czas na botoks, to zanim sięgniesz po tak inwazyjną metodę, możesz wypróbować jeden z wielu kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Będzie to nie tylko bardziej komfortowe, bo w końcu igły mogą wzbudzać lęk i nie jest to żaden wstyd, ale do tego bardziej przyjazne dla portfela.

Niektóre z kosmetyków przeciwzmarszczkowych są na tyle skuteczne, że być może odłożysz myśl o botoksie na później lub w ogóle nie będziesz go już brać pod uwagę. Zamiast niego podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych będziesz dbać o wyprasowanie drobnych zmarszczek i podkreślenie owalu twarzy. Im wcześniej zareagujesz na ewentualne zmiany w wyglądzie skóry, tym większa szansa na zaradzenie temu w prostu sposób. Poniżej znajdziesz kilka propozycji, które mogą w tym pomóc. Można powiedzieć, że to kosmetyki jak botoks.

Kosmetyki jak botoks – Biologique Recherche Creme Elastine

Wygładzający krem przeciwzmarszczkowy Biologique Recherche Creme Elastine swoje działanie opiera na elastynie, która jest białkiem obecnym w naszej skórze i odpowiada za jej sprężystość. Formuła kremu zawiera biotechnologicznie otrzymany fragment elastyny, który odtwarza tę samą sekwencję aminokwasów, która jest najdłuższym powtarzalnym segmentem naturalnej elastyny. W efekcie krem sprawia, że skóra na nowo odzyskuje elastyczność, co jest tak ważne w przypadku redukcji zmarszczek. Dodatkowo krem ma działanie nawilżające i regenerujące.

 

 

Kosmetyki jak botoks – Medik8 Liquid Peptides

Serum z peptydami może okazać się jednym z najlepszych sposobów na walkę z liniami i zmarszczkami. W przypadku kosmetyku Medik8 Liquid Peptides mamy do dyspozycji aż 30-procentowy koktajl peptydowy, którego działanie dodatkowo wspiera kwas hialuronowy. Kosmetyk ma niezwykłe możliwości odmładzające. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz wypłyca drobne linie i zmarszczki. Na plus jest także fakt, że jednocześnie nawilża i odżywia.

 

Zobacz także:

 

Kosmetyki jak botoks – Selvert Thermal Reversive Antiaging Cream

Skóra dojrzała może wymagać szczególnej opieki, która wykracza poza tradycyjne nawilżanie i odżywianie. Z tego powodu powstają kremy takie jak Selvert Thermal Reversive Antiaging Cream. Składniki aktywne w tym kosmetyku z komórkami macierzystymi z jabłek Uttwiler Spätlauber na czele przedłużają żywotność ludzkich komórek macierzystych skóry oraz chronią je przed uszkodzeniami. Dzięki stosowaniu kosmetyku w codziennej pielęgnacji skóra staje się odmłodzona. Dodatkowo jego działanie wspiera kompleks witamin A, E, C, B3, B5 i B6.

 

 

Kosmetyki jak botoks – The Ordinary Argireline Solution 10%

Marka The Ordinary cieszy się wśród Polek ogromnym zaufaniem. Do listy wielu przebojów można też dopisać kosmetyk na zmarszczki. The Ordinary Argireline Solution 10% bazuje na unikalnym kompleksie peptydowym. Argirelina, która jest neuropeptydem, odpowiada za rozluźnienie napięcia mięśniowego. Efekty, które przynosi porównuje się do działania toksyny botulinowej (botoks). To właśnie on odpowiada za wygładzenie zmarszczek mimicznych, a dodatkowo zapobiega jeszcze powstawaniu kolejnych. Ujędrnia i wygładza skórę.

Kosmetyki jak botoks – Sesderma Sesgen 32

Serum odmładzające Sesderma Sesgen 32 to kosmetyk wychodzący naprzeciw wyzwaniom, z którymi nasza skóra mierzy się we współczesnym świecie. Skupia się zatem nie tylko na nieuchronnych procesach, które zachodząc w naszej skórze wraz z wiekiem, ale jeszcze dodatkowo bierze pod uwagę nasz nieregularny tryb życia, zanieczyszczone środowisko i braku snu, które także nie są bez znaczenia dla cery. Jego działanie anti-age bazuje na składniku tripeptyd-32, który ma zdolność regeneracji skóry, a dodatkowo przypuszcza się jeszcze, że służy do wiązania wilgoci ze skórą, co dodatkowo pozytywnie wpływa na jej kondycję.