Britney Spears i Justin Timberlake to bez wątpienia ikoniczna para końcówki lat 90. / początku lat 00. – kochaliśmy i kochałyśmy ich styl, muzykę, ale też to, że po prostu są razem. Młodzi, piękni, zakochani? Jak się teraz okazało, nie do końca tak było. Związek Brit i Justina był burzliwy i daleki od ideału, a nawet, jak pisze w swojej biografii księżniczka popu, naznaczony tragedią...

Przyjaciele z klubu... Myszki Mickey – jak i gdzie poznali się Britney Spears i Justin Timberlake?

Grudzień 1992 roku. 11-letnia Britney Spears i jej rówieśnik Justin Timberlake spotykają się na planie. Oboje otrzymali angaż w produkcji „The All-New Mickey Mouse Club”, która była dla nich spełnieniem dziecięcych marzeń. Już wtedy wywiązała się pomiędzy nimi więź.

To był wspaniały czas, prawdopodobnie jeden z najbardziej wyjątkowych okresów w moim życiu – wspominała po latach Brit. Program sprawił, że po raz pierwszy zasmakowali popularności. I nie tylko tego.

Pierwszy pocałunek Britney Spears i Justin Timberlake'a 

Ich relacja była tak naprawdę młodzieńczą miłością. Byłem w niej zakochany od początku, zauroczony od chwili, gdy ją zobaczyłem – ujawnił Justin Timberlake pod koniec lat 90.

Z biografii Brit wydanej październiku 2023 dowiedzieliśmy się, że to właśnie w okresie kręcenia pamiętnego show doszło do ich pierwszego pocałunku:

Graliśmy w „Prawdę czy wyzwanie” i ktoś rzucił wyzwanie Justinowi, aby mnie pocałował. Gdy pochylił się i mnie pocałował, w tle leciała piosenka  Janet Jackson – wyznała wokalistka.

1998/1999: Britney Spears i Justin Timberlake oficjalnie zaczynają się spotykać

Britney Spears i Justin Timberlake prawdziwie romantyczną relację nawiązali kilka lat później, w 1998 roku. Brit występowała jako support dla *NSYNC podczas ich trasy koncertowej *NSYNC in Concert i choć w tamtym momencie zaprzeczali, że są razem, ich uczucie rozkwitało.

Kilka lat później sama Britney wyznała, że Justin zaprosił ją na randkę jeszcze przed wydaniem jej debiutanckiego albumu (czyli przed 12 stycznia 1999 roku):

Zobacz także:

Zaprosił mnie na randkę. Prowadziliśmy razem program radiowy, to było jeszcze zanim ukazał się mój pierwszy album „...Baby One More Time”. Zapukał do drzwi, a potem zapytał: „Czy mogę zobaczyć się z Britney?”. [Moja asystentka] Felicia [Culotta] nie wiedziała, kim on jest, więc odpowiedziała: „Nie. Kim ty w ogóle jesteś?”, a ja na to: „Nie! To Justin!” – opowiadała Brit w rozmowie z dziennikarzem Andym Petersem.

Brit i Justin długo ukrywali swoją relację. Ujawnili ją dopiero po 9(!) miesiącach.

Britney Spears i Justin Timberlake pierwszy raz publicznie razem

7 września 2000, po wielu miesiącach zaprzeczania plotkom o romansie, Britney Spears i Justin Timberlake pierwszy raz publicznie pokazali się razem. Jako para zadebiutowali na gali MTV Video Music Awards w 2000 roku. I chociaż po czerwonym dywanie przeszli osobno – on z *NSYNC, ona solo, to na widowni siedzieli razem, co jakiś czas wymieniając czułe gesty.

Kevin Mazur/WireImage

Jedno z pierwszych wspólnych zdjęć Britney Spears i Justina Timberlake'a, MTV VMA's 2000.

Potwierdzenie ich romansu nie był jedyną rzeczą, która wywołała wówczas sensację. To również wtedy Brit połączyła „Oops!… I Did it Again” i „Satisfaction” The Rolling Stones. Czy mogła zafundować sobie lepszą promocję? (Naszym zdaniem absolutnie nie)

Britney Spears i Justin Timberlake w ikonicznych jeansowych stylizacjach na czerwonym dywanie

To jedno wydarzenie, a właściwie zdjęcie sprawiło, że stali się iconic couple. Na gali American Music Awards 2001 Britney Spears i Justin Timberlake pojawili się w pasujących do siebie denimowych stylizacjach autorstwa Stevena Gersteina. Połączenie jeansowej sukni i garnituru było pomysłem pary.

Justin i Britney się wtedy spotykali, byli uwielbiani. Spotkaliśmy się w Nowym Orleanie. To było w pewnym sensie jak ich bal maturalny. Mieli pomysł, a my zrobiliśmy, co chcieli – wspominał w 2020 roku na łamach „People” Steven Gerstein.

Justin Timberlake po latach odniósł się do looku bez większego sentymentu: Kiedy jesteś młody i zakochany, robisz wiele rzeczy – przyznał.

Jeffrey Mayer/WireImage

Britney Spears i Justin Timberlake w ikonicznych jeansowych stylizacjach na AMA's 2001.

Miłość kwitnie: Britney Spears i Justin Timberlake na Super Bowl 2001 i podczas imprezy charytatywnej *NSYNC

Kilka miesięcy później wystąpili razem w przerwie Super Bowl, a potem ona wspierała go podczas *NSYNC Challenge for the Children - imprezie charytatywnej zorganizowanej przez Justina i jego zespół, której zwieńczeniem był mecz koszykówki celebrytów. Para znowu postawiła na matching stylizacje. Justin i Brit mieli na sobie dopasowane koszulki z pseudonimami Pinky (ona) i Stinky (on).

Później w rozmowie z Oprah Winfrey Brit wyjaśniła znaczenie pseudonimu. Mam pierścionek, który mi dał, noszę go na małym palcu, więc zaczął mnie nazywać Pinky, a potem ja z jakiegoś powodu zaczęłam go nazywać Stinky, więc to nasze przezwiska – opowiadała wokalistka.

W tym samym wywiadzie zapewniała również, że chciałaby resztę życia chciałaby spędzić z Justinem, w którym jest szaleńczo zakochana.

Kevin Mazur/WireImage

Britney Spears i Justin Timberlake podczas imprezy charytatywnej *NSYNC Challenge for the Children, 29 lipca 2001.

Britney Spears i Justin Timberlake: wspólne mieszkanie i próby pogodzenia rozwijających się karier

We wrześniu 2001 Britney ujawniła w wywiadzie dla „The Guardian”, że ona i Justin ze względu na napięte harmonogramy widują się rzadziej, za to on pomieszkuje w jej domu w Los Angeles. Brit zapewniła również, że ich miłość jest głębsza niż kiedykolwiek.

Nie wstydzę się powiedzieć, że kocham go całym sercem [...] Nadal jest tak samo, jak dwa lata temu, ale teraz nasza miłość jest głębsza niż wtedy, gdy byłam młodsza. Wiele razem przeszliśmy i znamy od podszewki.

Czy faktycznie tak było? Z relacji artystki wynika, że z jej strony tak. Britney była zapatrzona w Justina. Współpracowali razem muzycznie, ona próbowała swoich sił w aktorstwie, on natomiast rozwijał karierę solową. Na ściankach byli nierozłączni. Nikt nie spodziewał się, że ich wyjście na Grammy 27 lutego 2002 było tym ostatnim.

Rozstanie Britney Spears i Justina Timberlake’a: „Cry Me a River”, „Everytime” i kulisy, które ujawniono po latach

Spekulacje na temat rozstania pary zaczęły się po tym, jak paparazzi przyłapali płaczącą Brit w towarzystwie przyjaciółki Tary Reid, jednak sama zainteresowana szybko zaprzeczyła plotkom: Nie, to nieprawda. Ja i Justin nie rozstaliśmy się – twierdziła Brit. Kłamała.

Kilkanaście dni później, promując film „Crossroads” w Londynie, Britney Spears niespodziewanie wyznała, że ​​„w tej chwili z nikim nie jest w intensywnym związku”, co niemal potwierdziło jej zerwanie z Timberlakiem.

Na oficjalnie oświadczenie o rozstaniu czekaliśmy do końca trasy koncertowej Justina. Tuż po niej zostało ono wydane przez przedstawicieli pary. Nie był to jednak koniec ich wspólnej historii.

Po rozstaniu oboje napisali piosenki związane z końcem ich relacji. On wydał „Cry Me a River”, w którym doszukano się nawiązań do rzekomej zdrady, której miała dopuścić się Brit z choreografem Wade’em Robsonem. W jej „Everytime” było natomiast mnóstwo żalu: Moja słabość sprawiła ci ból. Ta piosenka to moje przeprosiny – śpiewała Britney. Nowe znaczenie „Everytime” mieliśmy poznać niedawno... (ale o tym za chwilę).

W 2022 roku Chris Applebaum, reżyser teledysku do utworu „Overprotected” ujawnił, że to Justin zerwał z Brit i zrobił to w maksymalnie nieelegancki sposób, bo przez SMS-a.

Podczas drugiej zmiany na planie, Brit gdzieś zniknęła, więc poszedłem do jej przyczepy, aby ją sprowadzić z powrotem… odkryłem wtedy, że jej chłopak Justin właśnie z nią zerwał poprzez wiadomość tekstową. Powiedziałem jej, że powinna wyjść tam (na plan - przyp. red.) i pokazać Justinowi, że popełnił swój największy błąd w życiu – ujawnił na Instagramie Chris Applebaum.

Żadna ze stron nie odniosła się do posta. I choć wtedy wydawał się on sensacją, ta prawdziwa miała dopiero nadejść wraz z publikacją biografii Britney w październiku 2023 roku.

Britney Spears była w ciąży z Justinem Timberlakiem? Wyznanie Brit rzuciło nowe światło na jej związek z Justinem

W swojej książce „The Woman in Me” Britney Spears ujawniła, że ​​była w ciąży z Justinem Timberlakiem, jednak ze względu na partnera i fakt, że nie chciał mieć dziecka w tamtym momencie, dokonała aborcji. 

I choć wokalistka nie dopuszczała do siebie myśli o aborcji, w końcu się na nią zdecydowała. Podkreśliła, że uważała Justina za miłość swojego życia i chciała wyjść za niego za mąż, on natomiast nie chciał w tamtym momencie zakładać rodziny, dlatego po trudnych, pełnych emocji dyskusjach oboje zgodzili się, że aborcja była słuszną decyzją:

Tak bardzo kochałam Justina. Spodziewałam się, że pewnego dnia założymy rodzinę. Po prostu stało się to znacznie wcześniej, niż myślałam [...] Justin zdecydowanie nie był zadowolony z ciąży. Powiedział, że nie jesteśmy gotowi na dziecko w naszym życiu, że jesteśmy o wiele za młodzi. Gdyby pozostawiono to mnie samej, nigdy bym tego nie zrobiła. To Justin nie chciał być ojcem, był tego pewien – ujawniła po latach Brit.

Sensacyjne wyznanie wstrząsnęło opinią publiczną. Fani wokalistki natychmiast na nowo zinterpretowali „Everytime”. Według nich ich idolka opowiada w utworze o dziecku, które miała mieć z Justinem. Po przeanalizowaniu tekstu i teledysku niektórzy są niemal pewni, że scena z klipu, w której Britney stoi plecami do rodzącej kobiety to bezpośredni sygnał, że Brit w tamtym momencie żałowała decyzji o usunięciu ciąży.

Justin Timberlake w żaden sposób nie odniósł się do wyznań byłej dziewczyny. Jeśli to zrobi, na pewno was o tym poinformujemy. Jest to jednak mało prawdopodobne - muzyk od wielu lat jest mężem Jessiki Biel, z którą doczekał się dwóch synów. Para strzeże swojej prywatności i nie komentuje medialnych afer.