Kariera Iwony Schymalli w TVP

Iwona Schymalla była przed laty jedną z najważniejszych osób w Telewizji Polskiej. Gospodyni popularnych magazynów „Kawa czy herbata?” oraz „Między ziemią a niebem” w 2009 roku została nawet mianowana dyrektorką TVP1. Kierownicze stanowisko pełniła jednak dość krótko i już po kilku miesiącach wróciła do prowadzenia części programów stacji. W tamtym momencie pracowała także w redakcji oprawy i promocji telewizyjnej Jedynki. Co ciekawe, rok później ponownie powierzono jej rolę dyrektorki TVP1, ale tym razem prezenterka nie zrezygnowała z jednoczesnego występowania przed kamerą. Łączenie obydwu stanowisk jednak i tak nie zatrzymało jej u publicznego nadawcy niezadowolona z sytuacji panującej w firmie oraz zaproponowanej jej nowej umowy w listopadzie 2011 roku ostatecznie odeszła z TVP. Na Woronicza spędziła w sumie 21 lat.

Co teraz robi Iwona Schymalla?

Po zakończeniu swojej wieloletniej przygody z Telewizją Polską Iwona Schymalla już nigdy nie wróciła na wizję. Nie jest jednak tajemnicą, że w 2015 roku stanęła do konkursu na stanowiska prezesa zarządu rady nadzorczej stacji. Dziennikarka dziś rzadko pojawia się publicznie, ale to nie oznacza, że nie jest dalej aktywna w przestrzeni medialnej.

Iwona Schymalla zajmuje się m.in. prowadzeniem konferencji i spotkań prasowych. To jednak nie wszystko. Od 2007 roku jest wiceprezeską rodzinnej fundacji Serce i Rozum, która zajmuje się pomocą najbardziej potrzebującym dzieciom na całym świecie. W międzyczasie napisała też kilka książek o mocno zróżnicowanej tematyce: „Zawód spikerka”, „Parkinson. Poradnik dla pacjentów i ich bliskich” oraz „Zbrodnia prawie doskonała”.

Jak dziś wygląda Iwona Schymalla?

Iwona Schymalla zjawiła się 20 września na zorganizowanej w Warszawie konferencji o nazwie „Polki kontra rak piersi – świadomość, wsparcie, decyzje”. Na wydarzeniu poświęconym niezwykle ważnej tematyce zdrowia kobiet nie zabrakło fotoreporterów, a zdjęcia z eventu trafiły do sieci. Śmiało można przyznać, że Iwona Schymalla, która skończyła w tym roku 60 lat, nie zmieniła się zbyt wiele od czasów, gdy można ją było oglądać w TVP. Dziennikarka jedynie zapuściła nieco włosy, które teraz sięgają jej do ramion, i nieco zmieniła ich kolor.

Iwona Schymalla kiedyś i dziś – zobacz stare i nowe zdjęcia dziennikarki już teraz w naszej galerii.