Wiemy, że za reżyserię filmu biograficznego o życiu Alexandra McQueena odpowiedzialny jest Andrew Haigh. Pracował jako asystent reżysera Ridleya Scotta przy filmie "Gladiator" i "Helikopter w ogniu". Twórca takich filmów jak: "Zupełnie inny weekend" czy "45 lat". Najbardziej znany jako współproducent, scenarzysta i reżyser serialu "Looking" emitowanego w telewizji HBO od 2014 do 2016 roku. 

Praca nad filmem na podstawie książki "Alexander McQueen: Blood Beneath the Skin Source" rozpocznie się jeszcze w tym roku, a główną rolę zagra w nim Jack O'Connell - brytyjski aktor znany głównie z roli Jamesa Cooka w serialu "Kumple" oraz roli Pukeya Nichollsa z filmu "To właśnie Anglia". W tym roku zagrał u boku George'a Clooneya i Julii Roberts w filmie "Zakładnik z Wall Street".

Alexander McQueen to postać kultowa w świecie mody. Krawiectwa uczył się w Savile Row tailor Anderson & Sheppard, a teorię zdobył na studiach podyplomowych w Central St. Martins College of Art. Przed stworzeniem własnej marki piastował stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody Givenchy.