Krem z filtrem to jeden z najważniejszych kosmetyków, którego należy używać nie tylko w słoneczne, letnie dni, ale przez cały rok. Najbardziej oczywiste wydaje się nakładanie kremu ochronnego jako bazę pod makijaż. Wtedy jesteśmy w stanie nałożyć filtr SPF, który będzie chronił skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV i UVB. Czy taka jednorazowa aplikacja będzie wystarczająca na cały dzień? Nie i z tego powodu najlepiej w ciągu dnia nałożyć ją ponownie.

Wydaje się, że to nie tylko świetny, ale również bardzo prosty w realizacji pomysł. Problem pojawia się jednak w sytuacji, kiedy mamy na twarzy makijaż. Jak ponownie zaaplikować kosmetyk z filtrem, żeby nie zniszczyć make-upu? Mimo że w pierwszej chwili może się to wydawać wręcz niemożliwe, to na szczęście istnieje kilka sprawdzonych i łatwych sposobów. Dzięki temu zapewnisz sobie wysoki poziom ochrony przed słońcem przez cały rok o każdej porze dnia. Sprawdź, jak aplikować kosmetyki z filtrem na makijaż!

Kosmetyki z filtrem na makijaż – Baza z filtrem SPF

Nawet jeżeli planujesz w ciągu dnia wzmacniać ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV i UVB, to nie znaczy, że możesz zapomnieć o absolutnej podstawie. Aplikacja bazy z filtrem SPF to obowiązkowy punkt przed nałożeniem makijażu. Dzięki temu zapewnisz skórze odpowiednią ochronę od samego początku. Można powiedzieć, że to zaraz po oczyszczaniu najważniejszy element naszej rutyny pielęgnacyjnej, który nie podlega żadnej dyskusji. Na sklepowych półkach z kosmetykami i w asortymencie sklepów online znajdziesz wiele kremów z filtrem SPF, które z powodzeniem posłużą jako baza ochronna pod makijaż. Kluczowa przy wyborze jest wartość, która wskazuje na poziom ochrony. Im wyższa tym lepsza. W tym przypadku nie warto iść na kompromisy.

Kosmetyki z filtrem na makijaż – Puder z filtrem SPF

Pomimo że ochrona przeciwsłoneczna kojarzy się nam głównie z kremami i olejkami do opalania, to jednak można znaleźć ją także w kosmetykach do makijażu. Wybierając takie produkty zyskujemy podwójnie. Z jednej strony poprawiamy makijaż dokładnie w taki sposób, jak robi się to kosmetykiem bez filtra SPF, a z drugiej dodatkowo otrzymujemy ochronę przed słońcem. Wydaje się to najprostszym, najlepszym i najbardziej korzystnym rozwiązaniem, a do tego faktycznie w rzeczywistości takie jest.

Warto jednak zwrócić uwagę na liczbę, która wskazuje na poziom ochrony SPF. Ten często potrafi być w takich kosmetykach bardzo niski. Puder SPF 10 lub 15 to niewystarczające wsparcie dla naszej skóry. Nie oznacza to jednak, że kosmetyki do makijażu ze stosowną ochroną w ogóle nie istnieją. W sklepach bez większego trudu można znaleźć pudry z ochroną SPF 50 lub chociaż 30. Wtedy pozostaje jedynie wybór odpowiedniego odcienia.

Kosmetyki z filtrem na makijaż – Mgiełka z filtrem SPF

W ciągu dnia możesz ponownie zaaplikować ochronę SPF nie tylko za sprawą kosmetyków do makijażu, które dodatkowo zostały o nią wzbogacone. Alternatywą chociażby dla pudru może być mgiełka do twarzy. Taki spray z filtrem SPF jest bardzo łatwy i wygodny w użyciu. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby aplikować go także na makijaż. Warto pamiętać też o częstotliwości jego używania. Wszystko zależy od tego, czy spędzamy czas bezpośrednio w pełnym słońcu, bo akurat wybraliśmy się na plażę lub w inny plener, czy może robimy zakupy i tylko sporadycznie wystawiamy skórę na działanie promieni słonecznych.

Kiedy przez dłuższy czas jesteśmy narażeni lub narażone na działanie promieni, to wtedy dodatkowa aplikacja mgiełki dla pełnej ochrony może być wskazana nawet co 30 minut. Kiedy jednak nie przebywasz bezpośrednio na słońcu to dodatkowe użycie w zupełności wystarczy po około 3 godzinach. W przypadku tego kosmetyku także warto zwracać uwagę na poziom ochrony, jaki daje. Mgiełka z filtrem SPF 10 lub 20 nie uchroni naszej skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Im wyższy poziom tym skuteczniejsze zabezpieczenie.

Zobacz także: