Stanik to nie tylko najbardziej podstawowa część garderoby, ale także, jak się okazuje, ta nastręczająca najwięcej pytań i wątpliwości. I wcale nie chodzi o to, jakie fasony są najmodniejsze, ani też jak najlepiej dopasować stanik, żeby był wygodny i nie wyrządził krzywdy.

ZOBACZ TAKŻE: Spanie w biustonoszu - czy jest szkodliwe? >>>

Jak często powinno się prać stanik?

Okazuje się, że także kwestia tego, jak często należy prać tę część bielizny angażuje internet w nie mniejszym stopniu, niż te wspominane i wcale nie jest taka oczywista, jak mogłoby się zdawać. Jeśli teraz na szybko zastanawiacie się, czy sami robicie to wystarczająco często, to up rzedzamy - ta obawa może okazać się słuszna. Okazuje się bowiem, że niezależnie od tego, ile par macie w swojej szufladzie i jak często zmieniacie modele, zasada jest jedna: stanik powinno się prać po mniej więcej 3-5 użyciach. Warto nosić go na zmianę z innymi, nawet nie tyle ze względów higienicznych, co po to, by przedłużyć jego żywot – ten rzadziej eksploatowany pozostanie dłużej elastyczny.

Jak powinno się prać staniki?

Kolejna sprawa związana z praniem dotyczy tego, jak to robić. I tak, niestety wskazówka na metce to nie złośliwość producenta, ale dobra rada – pranie ręczne da koronkom, jedwabiom i cienkim ramiączkom drugie życie. Co do sportowych modeli albo tych odszytych z bawełny, pranie w pralce nie powinno im zaszkodzić, ale są dwa warunki: trzeba zabezpieczyć biustonosz woreczkiem do bielizny i użyć możliwie najdelikatniejszego proszku (najlepszy będzie płyn do prania rzeczy delikatnych). No i nie wirować – ale to chyba oczywista sprawa. Podobnie jak to, że pod żadnym pozorem nie wolno suszyć staników w suszarce. Wysoka temperatura to jedno, (nie służy przede wszystkim elastyczny elementom), ale to nie jedyne niebezpieczeństwo. Poddanie go obrotom w trakcie takiego suszenia może spowodować odkształcenie sztywnych elementów i sprawić, że nawet po jednej wizycie w suszarce stanik zakończy swój żywot.

ZOBACZ TAKŻE: Kolekcja ślubnej bielizny od MOYE sprawi, że zapragniecie zostać panną młodą >>>