Dlaczego tak ważna jest regularna zmiana pościeli? Otóż na prześcieradle, kołdrze, a także na poduszkach osadzają się m.in. resztki jedzenia, sierść ukochanych czworonogów i martwy naskórek. Nieświeża pościel to siedlisko bakterii, jak również roztoczy. Eksperci nie mają wątpliwości, że osoby, które nie zmieniają pościeli odpowiednio często, są bardziej narażone na takie choroby jak astma, egzema czy alergie skórne. Poza tym zasypianie, jak również budzenie się w czystej, świeżej i pięknie pachnącej pościeli jest znacznie przyjemniejsze. Sprawdźcie, jak często zmieniać, a tym samym prać pościel, aby utrzymać należyty poziom higieny.

Jak często zmieniać pościel?

Jak często prać pościel? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Najczęściej mówi się jednak o tym, aby zmieniać poduszki oraz kołdrę, pod którą śpimy, co dwa tygodnie. Natomiast świeże prześcieradło należy zakładać co tydzień (np. w każdy weekend, gdy mamy więcej czasu na porządki w domu).

Roztocza giną w wysokich temperaturach. Właśnie dlatego niezwykle ważne jest to, aby ustawiać temperaturę prania na 60 stopni Celsjusza. Jeżeli mamy do czynienia z wyjątkowo delikatnymi tkaninami, należy prać je zgodnie z zaleceniami producenta (dokładne instrukcje znajdziecie na metkach), a następnie wyprasować. Wiele osób poleca również wietrzenie pościeli. To rozwiązanie powinny wziąć pod uwagę osoby, które dysponują ogrodem albo nieco większym balkonem.

Oczywiście należy zwrócić uwagę nie tylko na częstotliwość i sposób, w jaki pierzemy pościel, ale także produkty, których używamy do prania. W ofercie marki Lenor znajdziecie wyjątkowe płyny do płukania tkanin z udoskonalonym nośnikiem zapachu. Na czym polega ich fenomen? Nośnik zapachu w produktach marki Lenor przybrał formę złożonych kapsułek, dzięki czemu aromaty uwalniane są stopniowo, a pościel pozostaje świeża na dłużej. Do wyboru macie płyny do płukania tkanin z trzech kolekcji – Lenor Codzienna Świeżość (te produkty przypadną do gustu osobom, które preferują lekkie i świeże zapachy), Lenor Parfumelle z aromatami inspirowanymi francuskimi perfumami, jak również Lenor Inspired by Nature – to świetna opcja dla fanek oraz fanów spacerów po lesie czy weekendowych wypadów za miasto. Pamiętajcie, że sen w świeżej pościeli będzie dużo lepszy.

Artykuł powstał we współpracy z marką Lenor.