Jak czyścić beauty blender? To pytanie zadaje sobie mnóstwo posiadaczek popularnej gąbeczki do makijażu. Oczywiście, marka beautyblender, która stoi za jej stworzeniem, oferuje także specjalny płyn myjący - Blendercleanser. Produkt nie należy jednak do najtańszych, dlatego wiele dziewczyn szuka (równie skutecznych) alternatyw w niższych cenach. Wzięłyśmy pod lupę temat beauty blendera oraz sposobów czyszczenia tak zwanego „jaja”. Poznajcie kilka sprawdzonych opcji. 

Jak czyścić beauty blender? Poznajcie kilka sprawdzonych sposobów – szampon do włosów

W przypadku pędzli do makijażu świetnie sprawdza się mycie ich delikatnym szamponem do włosów. Okazuje się, że tym sposobem jesteśmy w stanie wyczyścić także beauty blender. Szampon do włosów skutecznie usunie zabrudzenia, które zostawił na gąbeczce krem BB lub lekki podkład. Nie poradzi sobie jednak z cięższymi fluidami, na przykład Double Wear od Estee Lauder. 

Jak czyścić beauty blender? Poznajcie kilka sprawdzonych sposobów – mydło w płynie i olejek 

Wiele urodowych influencerek radzi również, aby do czyszczenia beauty blendera użyć mydła w płynie w połączeniu z olejkiem. Warto pamiętać jednak o tym, aby mydełko nie zawierało w swoim składzie SLS’ów. Delikatne produkty nie zniszczą gąbeczki, dzięki czemu posłuży wam ona dłużej. Wiele osób uważa sposób czyszczenia beauty blendera za pomocą mydła w płynie i olejku jako najbardziej skuteczny.     

Jak czyścić beauty blender? Poznajcie kilka sprawdzonych sposobów – mikrofalówka

Wiemy, że brzmi to dość dziwnie, ale serio... Możecie wyczyścić beauty blender, wkładając go na minutę do mikrofalówki. Sposób ten odkryła w 2018 roku studentka prawa z Londynu, której wideo z gąbeczką do makijażu i mikrofalówką w rolach głównych stało się viralem. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Jeśli zdecydujecie się na taki eksperyment we własnym domu, to prosimy was o zachowanie ostrożności. To chyba najbardziej kontrowersyjny sposób czyszczenia beauty blendera, o jakim kiedykolwiek słyszałyśmy! 

Jak czyścić beauty blender? Poznajcie kilka sprawdzonych sposobów – technika

Oczywiście, najważniejsze są produkty, których użyjecie do czyszczenia beauty blendera. Nie znaczy to jednak, że możemy zapominać o odpowiedniej technice. Bardzo ważne jest to, aby wasze ruchy myjące gąbeczkę były bardzo delikatne - zapomnijcie o szorowaniu, które niszczy włókna „jaja”. Istotna jest także temperatura wody. Beauty blender myjcie pod zimnym lub letnim strumieniem, nigdy gorącym. Wyczyszczoną gąbeczkę pozostawcie do całkowitego wyschnięcia (koniecznie jej szpicem odwróconym w górę). Proste, ale bardzo skuteczne. Jeżeli zadbacie o swój beauty blender, to gwarantujemy, że długo wam posłuży. 

Jak poprawnie używać beauty blendera – oto najczęściej popełniane błędy >>>