O biżuterię warto dbać od samego początku jej użytkowania. Dlatego bardzo ważne jest też czyszczenie biżuterii Pandora. Producent zaleca, aby nie wystawiać ich na działanie ostrych chemikaliów, wybielacza, słonej wody i chloru. Zapomnijcie więc o kąpieli w morzu albo basenie z bransoletką Pandora na nadgarstku. Warto pamiętać, że do czyszczenia biżuterii kultowej marki nie należy używać środków do srebra. Dlaczego? Otóż, mogą one wpłynąć negatywnie na oksydowane elementy, czyli pokryte cienką warstwą tlenku danego metalu. Jak w takim razie czyścić biżuterię Pandora? Internautki odkryły skuteczny sposób!

Czyszczenie bransoletki Pandora: internautki pokochały ten patent! Na czym polega?

Chcecie, aby czyszczenie bransoletki Pandora, a do tego ulubionych charmsów było szybkie i skuteczne? Oto patent, który pokochacie! Jedna z użytkowniczek facebookowej grupy We Love Mrs Hinch zdradziła, że wystarczy zanurzyć bransoletkę w miseczce z gorącą wodą i dodać do niej kilka kropli płynu do mycia naczyń. Biżuteria powinna pozostać w tej mieszance przez około pięć minut. Skuteczność tego triku postanowiły sprawdzić pozostałe członkinie grupy. Okazało się, że... to naprawdę działa! Po chwili spędzonej w "kąpieli" brud (dosłownie!) sam odchodzi od bransoletki.

Okazuje się, że czyszczenie bransoletki Pandora jest dziecinnie proste! Dziewczyny podzieliły się bowiem także innymi i równie skutecznymi sposobami na pozbycie się brudu oraz śladów śniedzi z biżuterii. Srebro możecie wyczyścić za pomocą... szczoteczki oraz pasty do zębów. Ten patent na pewno doskonale znają wasze mamy i babcie. Najwyższa pora, abyście wy go przetestowały, chyba że macie lepsze sposoby na to, jak wyczyścić bransoletkę Pandora?