O biżuterię warto dbać od samego początku jej użytkowania. Jeżeli chodzi o produkty marki Pandora, producent zaleca, aby nie wystawiać ich na działanie ostrych chemikaliów, wybielacza, słonej wody i chloru. Zapomnijcie więc o kąpieli w morzu albo basenie z bransoletką Pandora na nadgarstku. Warto pamiętać, że do czyszczenia biżuterii kultowej marki nie należy używać środków do srebra. Dlaczego? Otóż, mogą one wpłynąć negatywnie na oksydowane elementy, czyli pokryte cienką warstwą tlenku danego metalu. Jak w takim razie czyścić biżuterię Pandora? Internautki odkryły skuteczny sposób!

Dlaczego Millie Bobby Brown to it girl generacji Z (i nie tylko)?
 

Jak czyścić bransoletkę Pandora i charmsy? Internautki pokochały ten patent

Chcecie szybko, a do tego skutecznie wyczyścić swoją bransoletkę od Pandory i ulubione charmsy, ale nie wiecie, jak to zrobić? Oto patent, który pokochacie! Jedna z użytkowniczek facebookowej grupy We Love Mrs Hinch zdradziła, że wystarczy zanurzyć bransoletkę w miseczce z gorącą wodą i dodać do niej kilka kropli płynu do mycia naczyń. Biżuteria powinna pozostać w tej mieszance przez około pięć minut. Skuteczność tego triku postanowiły sprawdzić pozostałe członkinie grupy. Okazało się, że... to naprawdę działa! Po chwili spędzonej w „kąpieli” brud (dosłownie!) sam odchodzi od bransoletki.

Dziewczyny podzieliły się również innymi, równie skutecznymi sposobami na pozbycie się brudu i śladów śniedzi z biżuterii. Srebro możecie wyczyścić za pomocą... szczoteczki oraz pasty do zębów. Ten patent na pewno doskonale znają wasze mamy i babcie. Najwyższa pora, abyście wy go przetestowały, chyba że macie lepsze sposoby na to, jak wyczyścić bransoletkę Pandora?