Jakiś czas temu pisałyśmy o tym, jak pielęgnować cerę latem. Każda pora roku jest specyficzna i rutyna pielęgnacyjna powinna różnić się (w mniejszym lub większym stopniu), kiedy temperatura i warunki atmosferyczne zmieniają się. W wakacje nasza twarz wymaga przede wszystkim regularnego i dokładnego oczyszczania, a także peelingowania i nawilżania. Ale nie możemy zapominać również o całym ciele, które również eksploatujemy na słońcu i chłodzimy klimatyzacją, co wpływa na kondycję skóry. Jak zatem dbać o nią latem? Sprawdźcie poniżej.

Ten krem nawilżający to ulubieniec modelek i gwiazd! W swojej kosmetyczce mają go m.in. Anja Rubik, Gwyneth Paltrow i Karlie Kloss >>>

Jak dbać o skórę latem – nawilżaj

Nasze ciało, zarówno zimą, jak i latem, jest narażone na przesuszenie. W wakacje, kiedy temperatury są wysokie, często nie chcemy nakładać balsamu z obawy o dyskomfort. Jednak dobrej jakości produkt nawilżający powinien wchłaniać się po kilku minutach i nie zostawiać na skórze tłustej powłoki. Niestety latem szczególnie ważne jest to, aby regularnie nawilżać całe ciało, które pod wpływem słońca i chłodnego powietrza klimatyzacji traci wodę.

Jak dbać o skórę – chroń przed słońcem

Filtry, które należy wybierać, to minimum SPF 50. Tylko taka ochrona (i wyższa) zapobiega fotostarzeniu skóry, czyli szkodliwemu wpływowi promieniowania UV. Jeśli nie zadbamy odpowiednio o ochronę przed słońcem, na ciele pojawią się bruzdy, przebarwienia, rogowacenie oraz utrata elastyczności, które niestety są trwałymi i nieodwracalnymi zmianami.

Jak dbać o skórę latem – złuszczaj naskórek

Wiatr, słona woda, upał i inne czynniki zewnętrzne wpływają na to, że na powierzchni skóry gromadzi się martwy naskórek. Podobnie jak w przypadku naszej cery, skóra ciała również wymaga regularnego peelingu w formie, która Wam odpowiada, ponieważ istnieje kilka możliwości złuszczania naskórka. Jedną z alternatywnych opcji jest masaż ciała na sucho za pomocą szczotki. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj >>>. Popularna opcja to oczywiście klasyczne peelingi na bazie cukru, soli lub na przykład kawy lub ryżu.