Aussie to światowy ekspert w dziedzinie pielęgnacji włosów. Tym, co szczególnie wyróżnia markę na tle innych, jest przywiązanie do jej korzeni, jak również wykorzystywanie drogocennych składników dostępnym w tymże miejscu. Aussie to Australia. Aussie to luz, dobra zabawa i radość z życia. Aussie to także piękne i zadbane włosy. Sprawdźcie, jak osiągnąć efekt #aussomehair i dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki australijskiego brandu.

Jak dbać o włosy?

Podczas kilkudniowego wyjazdu z marką Aussie i warsztatów fryzjerskich dowiedziałam się, jak dbać o włosy, by były naturalnie piękne oraz zdrowe. Kluczem do sukcesu jest poznanie potrzeb swoich włosów. Jakie problemy towarzyszą wam na co dzień? Włosy się puszą? Przetłuszczają się? A może potrzebują nawilżenia? Odpowiedzcie sobie na te pytania. Następnie sięgnijcie po kosmetyki do pielęgnacji włosów zawierające odpowiednie składniki – dedykowane problemom, jak również typom kosmyków. Dzika brzoskwinia australijska ochroni np. kolor włosów farbowanych. Tak zwane superfoods dla włosów znajdziecie m.in. w kosmetykach Aussie.

Australijskie superfoods w kosmetykach Aussie

Marka Aussie korzysta z tego, co najlepsze, czyli z naturalnych składników, które mają zbawienny wpływ na włosy. Wśród nich śliwka kakadu, która jest naturalnym antyoksydantem. Znajdziecie ją m.in. w bestsellerowej odżywce – kuracji do włosów Aussie 3 Minute Miracle Moisture. To idealny kosmetyk do pielęgnacji dla osób, które chciałyby nawilżyć swoje kosmyki, dodać im blasku, jak również zwiększyć ich objętość.

Kolejnym składnikiem, który znajdziecie w produktach Aussie, jest Santalum acuminatum, czyli tak zwana dzika brzoskwinia australijska. Ten superfood znajdziecie w kosmetykach dedykowanym włosom farbowanym – genialnie ochroni ich kolor, a także wzmocni i nada im blasku. Podobnie jak śliwka kakadu, posiada właściwości antyoksydacyjne.

Te składniki, a także olej z orzechów macadamia, olej jojoba, ekstrakt z eukaliptusa i truskawki są dobrze znane klientkom marki Aussie. Nowością są natomiast produkty do pielęgnacji włosów z ekstrakrem z nasion konopi australijskiej. Na czym polega fenomen linii Aussie Nourish? Spieszę z odpowiedzią! Kosmetyki zawierające ekstrakt z nasion konopi nawilżą, a także wygładzą włosy. Co więcej, zapobiegną puszeniu się ich.

#Aussomehair, czyli sposób Australijek na piękne i zdrowe włosy

Co zrobić, aby włosy były piękne i zdrowe? Naszym zdaniem warto zainspirować się Australijkami. Te dziewczyny wiedzą bowiem, że nie wszystko musi być idealne. Postawcie na luz, wygodę i radość z życia. Poza tym, Australijki korzystają z tego, co najlepsze ma do zaoferowania natura. Jednocześnie bardzo ją szanują. 

Aussie to znaczy Australia

Jak sama nazwa wskazuje, Aussie to marka wywodząca się z Australii. Mimo upływu lat, szybkiego rozwoju i idącego zanim sukcesu, jaki osiągnął, brand wciąż jest ściśle związany ze swoim ojczystym kontynentem. Dotyczy to zarówno wyjątkowych składników w kosmetykach do włosów Aussie (o ich zbawiennych właściwościach przeczytacie poniżej), jak i innych inicjatyw podejmowanych przez kultową markę. Australijski brand wspierał m.in. ofiary pożarów, które rozprzestrzeniały się po całym kontynencie pod koniec ubiegłego i na początku tego roku. Co więcej, marka Aussie wspiera lokalne przedsiębiorstwa i małe – często rodzinne firmy. To właśnie stamtąd pochodzą składniki (w tym wspomniane już superfoods).