Znalezienie idealnego biustonosza spędza ci sen z powiek, bo cały czas masz wrażenie, że jest źle dobrany? Cóż, istnieje takie prawdopodobieństwo, jeśli na zakupy w poszukiwaniu stanika wybierasz się sama i nie korzystasz z pomocy eksperta w tej dziedzinie, czyli brafitterki. Na szczęście można spotkać ją już praktycznie na każdym kroku, a przynajmniej w każdym porządnym sklepie z bielizną. Na przykład w salonach jednej z najpopularniejszych bieliźnianych marek na świecie, Intimissimi. Dlatego właśnie postanowiliśmy zwrócić się do ekspertów tego założonego w Weronie brandu i zadać im pytanie: jak dobrać biustonosz? I dowiedzieliśmy się, że należy pamiętać o trzech kluczowych zasadach. Oto one!

Jak dobrać biustonosz: krok 1. - OBWÓD

Jeśli rozmiar pod biustem jest dobrze dobrany, pas biustonosza (czyli jego boki i tył) jest na tym samym poziomie, co przód biustonosza. Pas ten mocno trzyma się ciała, a przy skróceniu ramiączek, nie przesuwa się na plecach do góry w kierunek łopatek. Dzięki temu, biust jest uniesiony i podtrzymany. Jednocześnie, rozmiar pod biustem musi być dobrany tak, by bezwzględnie pozwalać na swobodne, głębokie oddychanie.

Jak dopasować stanik: krok 2. - MISECZKI

Pod piersiami fiszbiny powinny leżeć na żebrach tuż przy granicy piersi, a za piersią końcówka drutu powinna celować w środek pachy. Jeśli masz mały biust - końcówka fiszbiny może znajdować się bliżej, jednak w żadnym wypadku nie powinna nachodzić na pierś.
W prawidłowo dobranych miseczkach biust nie może się z miseczek „wylewać”, tworzyć wybrzuszeń nad górną krawędzią miseczek. Linia piersi z profilu powinna być gładka. Miseczki, które są odpowiedniej wielkości, rozdzielają piersi, a fiszbiny przylegają gładko do klatki piersiowej. Nie mogą w żadnym miejscu leżeć na piersiach! I pamiętajcie, fiszbiny między piersiami powinny przylegać do mostka.

Jak dobrze dobrać stanik: krok 3. - RAMIĄCZKA

Ramiączka powinny mieć taką długość, by piersi były uniesione. Bolesna ślady po ramiączkach? Powód? Zbyt mocno skrócone ramiączka uwierają boleśnie w ramiona. Prawidłowo wyregulowane ramiączka nie powinny dać się podciągać bardziej niż na około dwa palce nad ramię. Jeśli masz większy biust, wybieraj modele o nieco szerszych ramiączkach.

Zobacz także: Jak dobrać strój kąpielowy do figury i biustu? Podpowiadamy, jak idealnie dopasować kostium do sylwetki!