Koleżanki mówią o tobie „królowa perfekcyjnej kreski”, bo naprawdę nikt nie potrafi posługiwać się eyelinerem tak dobrze, jak ty? Cóż, zazdrościmy! Ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie zdawałaś sobie sprawy z tego, że kolor użytego eyelinera będzie wyglądał jeszcze efektowniej, jeśli dopasujecie go do koloru oka. Oczywiście od razu zaznaczamy, że jesteśmy zwolenniczkami podejścia, że obstajemy przy tym, w czym czujemy się najlepiej, więc jeśli lubisz klasyczną czarną kreskę, nie rezygnuj z niej. Ale kto wie, może okazać się, że z niebieską bardziej ci do twarzy. Sprawdź!

Jak dobrać eyeliner do koloru oczu? 

Oczy niebieskie - jaki eyeliner? 

Najlepsze będą takie kolory, które stworzą boski kontrast dla twojego błękitu - tak uważa charakteryzatorka Charlotte Tilbury. Jej zdaniem idealnie sprawdzą się eyelinery w kolorze miedzi oraz złota. Ciekawy efekt osiągniesz również głębokim odcieniem szmaragdu, który wydobędzie ukryte w Twoich niebieskich oczach złote refleksy. 

Urban Decay Razor Sharp, Sephora, 112 zł 

Oczy zielone - jaki eyeliner?

Dla oczu zielonych idealny będzie eyeliner o odcieniu zbliżonym do koloru śliwki, owoców granatu czy ametystu. Generalnie, każdy inny fiolet też zrobi wrażenie i pięknie podkreśli intensywność zieleni. 

NABLA Dazzle Liner, Sephora, 52 zł 

Zobacz także:

Oczy piwne - jaki eyeliner?

Posiadaczki piwnych oczu również powinny skłonić się ku złotu - jego ciepły odcień podkreśli żółte plamki wokół wewnętrznej części tęczówki. Ale efekt wow zagwarantuje również eyeliner w emeraldowym, oliwkowym ub czekoladowo kolorze.


Benefit Cosmetics Roller Liner, Sephora, 105 zł

Oczy brązowe - jaki eyeliner?

Masz brązowe oczy? W twojej kosmetyczce powinien znaleźć się eyeliner w odcieniu „bursztynu i granatu, bo podkreślają jasne plamki w brązowych oczach”, mówi wspomniana już Charlotte Tilbury. Jeśli takowe będą dla ciebie trudne do zdobycia, niebieski też zrobi robotę! 

Inglot AMC Eye-liner, Douglas, 46,90 zł 

Oczy szare - jaki eyeliner?

Z szarością oczu najlepiej połączyć eyeliner w kolorze, który nieco ją ożywi. Czyli na przykład z odcieniem wina, który od razu ogrzeje twoje spojrzenie.

Giorgio Armani Smooth Silk Eye Pencil odcień 02, Douglas, 129 zł

Zobacz także: Stworzono eyeliner, który pomoże Wam zrobić IDEALNĄ kreskę