Wybór lakieru zacznij od ustalenia tego, na jaki efekt liczysz. Masz ochotę na kolory pastelowe, kilka odcieni neonów, a może na ciemny, monochromatyczny manicure? Zdecyduj też, czy wolisz, by lakier był w stu procentach kryjący, czy jednak lekko prześwitujący. To szczególnie istotne w przypadku jasnych lakierów - pamiętajcie o tym także robiąc manicure hybrydowy.

Kiedy wiesz już w jakiej palecie kolorów będziesz czuła się najlepiej, czas na przyjrzenie się swojej skórze. - Najpierw trzeba określić karnację – czy jest bardzo jasna, średnia, czy może ciemna - mówi Madeline Poole, ekspertka marki Sally Hansen. Najjaśniejszą skórę rozpoznacie po tym, że na nadgarstku widoczne są przez nią błękitne żyły. W przypadku trochę ciemniejszej skóry nabierają one bardziej zielono-niebieskiego odcienia.

- Później określamy temperaturę – czy wpada w ciepłe czy w chłodne odcienie. Jeżeli masz bardziej różowy odcień skóry, idealne dla Ciebie będą lakiery do paznokci z delikatnie niebieskim pigmentem, np. dłoń o bardziej różowym zabarwieniu skóry nosi chłodniejszy, głębszy odcień fioletu. Jeżeli Twoja skóra ma raczej neutralny, oliwkowy lub złoty odcień, strzałem w dziesiątkę będą lakiery z żółtym pigmentem – te, które wyglądają na ciepłe - tłumaczy specjalistka.

Wiecie już jaki kolor wybrać dla siebie? Zajrzyjcie do galerii po inspiracje!

ZOBACZ TEŻ: Manicure na weekend. Pomysły na zdobienia DIY

ZOBACZ TEŻ: Negative Space Mani - co to takiego? Nowa moda w manicure

ZOBACZ TEŻ: Jesienne trendy w manicure według Madeline Poole