Brzmi banalnie, ale gdyby zakup tuszu do rzęs był taką prostą kwestią jak się wydaje, nie spędzałybyśmy każdorazowo tyle czasu na wyborze tego najlepszego. I nie odkładałybyśmy co któryś raz kolejnego dopiero napoczętego opakowania tuszu do rzęs, który nie spełnia naszych oczekiwań. Czym się więc kierować przy wyborze najodpowiedniejszego kosmetyku? Trzeba sobie postawić kilka pytań - na początek wcale nie o efekt, jaki nam się marzy, ale o to, czego potrzebuje nasze oko. 

ZOBACZ TAKŻE: Rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs – czym się różnią i która jest najpopularniejsza? >>>

Jak dobrać tusz do rzęs - tusz do rzęs dla oczu wrażliwych

Jeśli po umalowaniu oczu po jakimś czasie czujecie pieczenie albo inny dyskomfort nie pozwalający się na niczym skupić, to jasny sygnał, że najwyższy czas przerzucić się na lżejszy kaliber. Czyli - wszelkie cuda mające za zadanie pogrubianie, wydłużanie rzęs (albo jedno i drugie), czy przedłużanie trwałości tuszu, z miejsca idą w odstawkę i na stałe przestawiamy się na specjalny, dedykowany naszej dolegliwości preparat, czyli tusz do oczu wrażliwych. Nie ma co ryzykować - podrażnienie gałki ocznej może być opłakane w skutkach, a kategoryczna rezygnacja z makijażu oczu to i tak najlepsze, co może nas za to spotkać. Za to jeśli oko nie zgłasza żadnych zastrzeżeń - mamy do dyspozycji szalenie duży wybór produktów. Wystarczy przyjrzeć się rzęsom i zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać. 

Jak dobrać tusz do rzęs - proste, krótkie rzęsy

Zanim zaczniemy poszukiwania, warto zastanowić się jaki efekt chcemy uzyskać, bo to od tego zależeć będzie kształt szczoteczki. Ale to nie wszystko - tutaj ważny jest też kształt oka i to, jak dokładnie wyglądają rzęsy, dlatego to właśnie anatomia powinna mieć pierwszeństwo przy wyborze konkretnego produktu. Jeśli wasze rzęsy są krótkie, niezbyt gęste i proste (a tym samym oko wydaje się mniejsze, niż jest w rzeczywistości), najlepiej będzie sięgnąć po lekko zakrzywioną szczoteczkę o kształcie banana. Doskonale sprawdzi się ta wykonana z nylonu lub sztucznego jedwabiu. 

Jak dobrać tusz do rzęs - tusz zwiększający objętość

Wbrew powszechnej opinii, że najbardziej zależy nam na przedłużeniu rzęs, tusz zwiększający objętość to chyba najczęściej wybierany przez kobiety produkt. Sięgając po taki zwróćcie uwagę, by szczoteczka zwężała się ku końcowi - dzięki temu będzie miała szansę dotrzeć nawet do najkrótszych włosków u nasady powieki i je zagęścić.

Jak dobrać tusz do rzęs - tusz pogrubiający

Gdy pragniemy pogrubienia, najlepiej sprawdzi się gruba szczoteczka albo tusz dwustronny wyposażony w w dodatkową bazę - ta powoduje, że preparat lepiej osadza się na włoskach. Często stosowanym i jednocześnie najprostszym trikiem na pogrubienie rzęs jest też po prostu zaaplikowanie drugiej warstwy tuszu (przed wielkim wyjściem upewnijcie się jednak, że ten, którego używacie, nie będzie się kruszył). 

ZOBACZ TAKŻE: TOP 5: Najlepsze tusze do rzęs >>>

Zobacz także: