Zacznijmy od tego, co sprawia, że ludzie decydują się na catering dietetyczny, tzw. dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy, a także ogromna wygoda. Brak konieczności stania w długich kolejkach po zakupy spożywcze, samodzielnego gotowania i na koniec sprzątania, zdecydowanie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Dodatkowym atutem cateringu dietetycznego jest codzienne otrzymywanie zdrowych, zbilansowanych posiłków, które uwzględniają sezonowość i różnorodność produktów spożywczych, dzięki czemu możemy mieć pewność, że wraz z posiłkami dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, pozwalających za utrzymanie naszego organizmu w dobrej kondycji.

Jak catering dietetyczny może pomóc nam w zmianie nawyków żywieniowych?

Często spotykanym problemem w społeczeństwie jest nieregularność spożywania posiłków w ciągu dnia, spowodowana natłokiem obowiązków czy ciągłym pośpiechem. Korzystając z cateringu, otrzymujemy gotowe, prawidłowo zbilansowane posiłki, które mogą wspomóc wprowadzenie regularności spożywania posiłków. Dopasowana liczba posiłków pozwoli na dostarczanie energii zgodnie z trybem dnia, jednocześnie dbając o urozmaicenie i różnorodność w codziennej diecie.

Ostatnio sporo się mówi o diecie KETO. Na czym ona polega?

Dieta KETO polega na radykalnej redukcji ilości węglowodanów w diecie i zastąpieniu ich tłuszczami. Wykluczonymi produktami są więc wszelkiego rodzaju kasze, ryż, standardowe pieczywo, słodycze czy soki owocowe. W diecie natomiast występują duże ilości tłuszczu pod postacią olejów roślinnych, ryb, orzechów, czy tłustego nabiału i mięsa. To wszystko ma na celu wprowadzenie organizmu w stan ketozy, w którym to energia czerpana jest właśnie z tłuszczów.

Maczfit poszedł o krok dalej i do swojego portfolio wprowadził właśnie dietę KETO IF. Komu dedykowana jest ta nowość i na czym polega?

Zobacz także:

Nasza dieta KETO IF jest przeznaczona dla osób zdrowych, które pragną ograniczyć spożycie węglowodanów w swojej diecie. Na czym polega? Połączyliśmy znaną już konsumentom dietę keto z postem przerywanym, ponieważ obie te diety mają podobny mechanizm działania i wpływ na nasz organizm. A co więcej, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, diety z ograniczoną ilością posiłków sprzyjają wytwarzaniu większej ilości ketonów i przyspieszają proces ketoadaptacji.

Mówimy o radykalnych zmianach, zatem nasuwa się pytanie, czy taka dieta jest bezpieczna? Czy trzeba się jakoś do niej przygotować?

Odpowiednio zbilansowana i zróżnicowana dieta keto jest bezpieczna dla osób zdrowych. Przed zastosowaniem diety proponujemy kontakt z dietetykiem, który pomoże ustalić odpowiednią kaloryczność do nakreślonego celu. Jeśli pojawiają się wątpliwości czy stosowanie diet niskowęglowodanowych będzie odpowiednie przy obecnym stanie zdrowia polecamy konsultację z lekarzem. 

Agata Sobczak / materiały prasowe