Twarz owalna

To kształt uznawany za idealny. Dążymy do niego wykonując wszystkie makijaże i fryzury. Twarz owalna ma dość szerokie czoło i zaznaczone kości policzkowe, które wyznaczają początek łagodnego spadku zakończonego zgrabnym podbródkiem. Naszym zadaniem w makijażu jest jedynie utrzymanie tych proporcji. Poradzą sobie bez konturowania i rozświetlacza - wybierz raczej naturalny, łagodny łuk bez ostrych załamań. W przypadku gęstych brwi najczęściej wystarcza przeczesanie ich żelową maskarą do brwi.

Zobacz u: Anne Hathaway

Twarz okrągła

Cechy charakterystyczne tej twarzy to podobna długość i szerokość. Najszerszym miejscem jest odcinek między policzkami - zadaniem makijażu i fryzury jest więc wysmuklenie tej okolicy. Jeśli chcesz wydłużyć twarz, unikaj wszelkich zaokrągleń. Łagodnie wygięte brwi sprawią, że twarz będzie wyglądać na jeszcze bardziej krągłą. Zamiast tego postaraj się wyostrzyć łuki brwiowe - podkreśl miejsce ich załamania, a nawet lekko je unieś. Jak to zrobić? Malując brwi wykrocz trochę ponad ich górną granicę. Następnie zamaskuj dół dokładając warstwę rozświetlacza lub jasnego korektora. Dobrym sposobem jest też wyregulowanie ich w profesjonalnym brow barze, by zyskały idealny kształt, który później można już tylko pielęgnować.

Zobacz u: Mindy Kaling

Twarz kwadratowa

To twarz, która ma podobną szerokość czoła, kości policzkowych oraz żuchwy. Jej długość może być podobna jak odległość między szczytami kości policzkowych (wtedy mamy do czynienia z klasycznym, kwadratowym kształtem) lub dłuższa (zyskujemy wtedy twarz prostokątną). Niezależnie od długości, zasady dotyczące brwi pozostają takie same. Twarz o tak zdecydowanych rysach wymaga lekkiego złagodzenia. Brwi nie mogą więc być wyrysowane od linijki. Powinny mieć podkreślone załamanie w 3/4 długości, ale stopień jego wyostrzenia zależy od twojej urody. Jeśli twarz nabiera groźnego wyrazu po podkreśleniu brwi, postaraj się bardziej zaokrąglić łuki. Jeśli podoba ci się efekt wyeksponowanych kości policzkowych, możesz zaryzykować bardziej geometryczne makijaże.

Zobacz u: Olivii Wild

Martyna Wyrzykowska