Czasami zdarza się tak, że grawitacja jest przeciwko nam. Na pewno niejedna z Was miała taką sytuację, w której upuściła kosmetyk. Osoby, które mają pecha, zazwyczaj obchodzą się tak z nowymi nabytkami. Okolicznościami, w których produkty są narażone na szwank, są podróże samolotem, szczególnie kiedy decydujemy się na nadanie bagażu z kosmetyczką w środku. Been there, done that. Niestety pudry i cienie w kamieniu zazwyczaj nie wychodzą bez szwanku z upadku bądź innych perturbacji i po prostu się kruszą. Zamiast wyrzucać z pozoru zepsuty kosmetyk, warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości i spróbować przywrócić mu dawną świetność.

Dlaczego warto podjąć próbę naprawy ulubionego pudru lub cienia do powiek? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Taki „zabieg” to wydatek rzędu kilku złotych, a tyle nie kosztuje puder z nawet najtańszej półki cenowej. Co więcej, jeżeli wszystko przebiegnie bez komplikacji, nie odczujecie różnicy podczas używania kosmetyku przed i po naprawie!

Jak naprawić pokruszony puder? Tłumaczymy krok po kroku

Czego potrzebujecie do tego, aby naprawić pokruszony puder lub cień w kamieniu? Podstawowym składnikiem jest spirytus. Uwaga, kupując go w drogerii lub aptece zwróćcie uwagę na to, aby był rektyfikowany. Znajdziecie go również w większości sklepów spożywczych. Kolejną rzeczą, jaką należy przygotować jest woreczek foliowy oraz małe, twarde narzędzie, np. metalowy pilniczek do paznokci albo odwrotna część widelca lub łyżki – potrzebujecie tego do całkowitego pokruszenia produktu. Przydadzą się również ręcznik papierowy i moneta lub coś twardego, najlepiej kształtem dopasowanego do pudru lub cienia, który chcecie naprawić. Poniżej znajdziecie instrukcję krok po kroku, jak przywrócić do stanu używalności zepsuty kosmetyk.

Maska z awokado to kolejny hit koreańskiej marki Glow Recipe, który podbija branżę beauty >>>

1. Włóż puder lub cień do powiek do worka foliowego, aby nie zabrudzić powierzchni wokół.

2. Twardym narzędziem pokrusz równomiernie cały kosmetyk. Zrób to tak, aby nie było widocznych grudek. Dzięki temu w późniejszych etapach puder równomiernie się zasklepi.

3. Następnie wyjmij puder z woreczka i dodaj kilka kropel spirytusu do uzyskania bardzo gęstej papki. Ważne jest to, aby równomiernie ją wymieszać i nie przesadzić z ilością, ponieważ potem możesz mieć problem z konsystencją i łamliwością produktu. Dlatego dodaj go jak najmniej.

4. Monetę (lub inny ciężki przedmiot) owiń ręcznikiem papierowym i uklep masę, która powstała po dodaniu spirytusu, aby uzyskać gładką powierzchnię po wyschnięciu.

5. Odstaw puder w suche i bezpieczne miejsce na kilka godzin, aby miał czas wyschnąć. Co ważne, spirytus nie powinien zmienić koloru kosmetyku.

Teraz już wiecie, jak naprawić pokruszony puder lub cień do powiek!