Niektóre letnie rzeczy muszą przeleżeć na dnie szafy lub szuflady aż do kolejnego sezonu. Na szczęście nie dotyczy to wszystkich elementów garderoby, które kojarzą się przede wszystkim z tą porą roku. Do dyspozycji jest przecież wiele całorocznych ubrań z T-shirtem na czele. Wystarczy tylko znaleźć sposób, jak go ograć. Wyprzedzając wszystkie pytania, już tłumaczymy, że wcale nie chodzi nam o zrobienie z niego niewidocznej bazy, na którą będziemy zakładać swetry czy bluzy, choć w tej wersji też z pewnością sprawdzi nie raz i nie dwa. Odpowiedzi na pytanie, jak nosić T-shirt zimą, jest o wiele więcej. W dodatku T-shirt w wielu wydaniach może stać się głównym bohaterem zimowych stylizacji. Jak osiągnąć taki efekt? Mamy przynajmniej 5 gotowych rozwiązań, które pokazują potencjał drzemiący w tym elemencie garderoby.

Jak nosić T-shirt zimą – T-shirt na golf

T-shirt latem przeważnie gra pierwsze skrzypce w zestawach i to nie musi się zmieniać także podczas innych pór rok. Wystarczy znaleźć odpowiedni dla siebie trik stylizacyjny i gotowe. Jedną z wygodnych opcji, w której pod T-shirt założymy ciepłą warstwę, jest noszenie go na golf. Bawełniana bluzka z długim rękawem i z efektownie wywiniętym kołnierzem to świetna baza dla wielu ubrań. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby na golf nosić T-shirt. W tym przypadku najlepiej postawić na jednolitą bazę, która pozwoli na większą dowolność z koszulką z krótkim rękawem. Chodzi przecież o to, żeby wystające spod niej rękawy i golf świetnie się z nią komponowały. Minimalistki z pewnością połączą po prostu dwa jednolite modele w stonowanych kolorach, ale opcji jest znacznie więcej. T-shirty z nadrukami także nie są wykluczone. Dodatkowo oba elementy dają też dużo innych możliwości. Pisaliśmy już, jak nosić golf zimą i to najlepszy dowód, że warto mieć chociaż jeden.

Jak nosić T-shirt zimą – T-shirt na koszulę

Pod T-shirt można założyć wiele elementów garderoby. Stworzenie mu tła w postaci długich rękawów i golfa to nie jedyna z dostępnych opcji. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, żeby nosić T-shirt na koszulę. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się klasyczny model w białym kolorze, ale oczywiście nie jest to żelazna zasada, której trzeba przestrzegać. Za każdym razem to moda jest dla nas i możemy z niej czerpać z na własnych zasadach i interpretować ją po swojemu. Zachowawczość, umiar czy przywiązanie do klasyki to tylko jedna z wielu dostępnych opcji. Niezależnie jednak od koloru koszuli za każdym razem zyskamy dopełnienie koszulki z krótkim rękawem w postaci wystającego kołnierzyka i rękawów z mankietami. Ta opcja może ciekawie przełamać każdy T-shirt. Nawet ten z nadrukiem rockowego zespołu.

Jak nosić T-shirt zimą – T-shirt na longsleeve

Zimą ubieramy się często na cebulkę, bo kolejne warstwy zawsze są źródłem dodatkowego ciepła. W tej roli może sprawdzić się wiele elementów garderoby. Kolejnym ubraniem, które z powodzeniem możemy nosić pod T-shirt jest longsleeve. Najprostsza bawełniana bluzka z długim rękawem to nie tylko tło dla koszulki z krótkim rękawem, ale przede wszystkim sposób na to, żeby nie było nam w niej zimno. Względy praktyczne to oczywiście tylko jeden z powodów, dla którego możemy się zdecydować na taki duet zimą. Drugim są po prostu względy estetyczne. Takie zestawienie, które było bardzo popularne w latach 2000., po prostu może się podobać. I to nie tylko miłośniczkom i miłośnikom mody w wydaniu Y2K.

Jak nosić T-shirt zimą – T-shirt na sukienkę

Latem zdarza się, że nosimy sukienkę na T-shirt. Wtedy głównie sięgamy po proste modele na ramiączkach ze slip dress na czele. Zimą role mogą się odwrócić. Wtedy to właśnie sukienka może stać się bazą, na którą zostanie założony T-shirt. Wystarczy zamiast sleep dress sięgnąć po model z długim rękawem. Taka sukienka może stać się tłem dla wielu modeli, choć mamy swój typ. Jest nim jednolity T-shirt oversize. Obszerna i prosta koszulka z długim rękawem i ogólnie stylizacja w takiej wersji zainteresują głównie miłośniczki luźnych zestawów. Jeżeli na co dzień stawiasz na swobodę, a przy tym lubisz eksponować ulubiony T-shirt, to być może właśnie znalazłaś najlepsze rozwiązanie.

Jak nosić T-shirt zimą – T-shirt pod ubranie

Najbardziej oczywistym sposobem na noszenia T-shirtów zimą jest tworzenie z nich bazy dla wielu innych ubrań. Koszulka z krótkim rękawem sprawdzi się pod bluzę, sweter, marynarkę i inne elementy garderoby. Najlepiej w takiej roli wyglądają jednolite modele w stonowanych kolorach. Wszystko dlatego, że po prostu w takiej wersji najłatwiej dopasować je do maksymalnie największej ilości rzeczy, które już mamy w swoich szafach. Dzięki temu kompletowanie zimowych stylizacji za każdym razem jest proste, szybkie i przyjemne.