Czasami wystarczy niewiele, by efekt był spektakularny. I, o dziwo, tą dewizą kieruje się nawet Lady Gaga! Przynajmniej czasami. Najlepszy przykład? Jej makijażowy trik, który optycznie powiększa oko. Stosuje go zresztą nie tylko piosenkarka, ale i urodowi influencerzy, TikTokerzy i „zwykłe” dziewczyny. Nic dziwnego! Jest banalnie prosty, a wszystko, co potrzebne do jego wykonania, to jeden kosmetyk. Konkretnie – biała kredka do oczu. To jeden z tych produktów, który zawsze warto mieć w swojej kosmetyczce. Oczywiście obok eyelinera lub kredki w czarnym kolorze. To już klasyka! 

Makijażowy trik Lady Gagi, który optycznie powiększa oko

Do wykonania powiększającego oko makijażu Lady Gagi potrzebne są zresztą obie kredki. Czarna – do namalowania tradycyjnej jaskółki na górnej powiece i biała, by podkreślić linię wodną (wewnętrzną linię biegnącą tuż przy oku na dolnej powiece). Gwiazda postawiła przy okazji także na sztuczne rzęsy, ale najpewniej dlatego, że był to makijaż na czerwony dywan. Piosenkarka pokazała się w nim podczas ostatniej, 64. już gali rozdania najbardziej prestiżowych nagród w branży muzycznej – Grammy Awards 2022. Biało-czarna była zresztą także jej kreacja – długa asymetryczna suknia odsłaniająca ramiona. 


fot. Getty Images

Wróćmy jednak jeszcze do makijażu. Warto dodać bowiem, na jakiej zasadzie trik makijażowy działa. Nie jest to zresztą skomplikowane. Biel nie dość, że optycznie powiększa i pięknie odbija światło, to jeszcze „łapie się” z białkiem oka, dzięki czemu wydaje się ono zdecydowanie większe i „bardziej otwarte”. Tym bardziej, że efekt dodatkowo potęgują delikatnie podkręcone sztuczne rzęsy. Choć wcale nie trzeba się na nie decydować, chcąc optycznie powiększyć oko. Sama biała kredka wystarczy. Nie wiecie, jak odpowiednio narysować linię i/lub chcecie poznać inne kosmetyki, które pozwolą zwiększyć efekt? Zainspirujcie się tutorialem Trevora Barreta, którego na Instagramie obserwuje ponad 500 tysięcy osób. Zobaczcie, jakie to proste i przekonajcie się, że ten makijażowy trik naprawdę przynosi efekty! 

Nasza rada? Jeśli biała kredka na linii wodnej wydaje się wam zbyt charakterystyczna, zbyt nonszalancka albo po prostu zbyt intensywna, możecie postawić na kosmetyk w innym jasnym odcieniu – cielistym, maślanym albo beżowym. One także optycznie potrafią powiększyć oko. Tylko tyle i aż tyle! Świetnie sprawdzą się w makijażu na co dzień.

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.