Beauty blender to gadżet do makijażu, który zrewolucjonizował technikę nakładania podkładu, maksymalnie ją optymalizując pod kilkoma względami. Po pierwsze zużywa tyle kosmetyku, ile potrzebujemy, nie „zjadając” produktu. Po drugie łatwo się go czyści i jest o wiele bardziej higieniczny niż inne przyrządy, np. pędzle czy silikonowe gąbki. Kolejną rzeczą jest sprężyste tworzywo, z którego jest wykonany beauty blender – sprawia, że aplikacja podkładu jest bardzo przyjemna. Istnieje jednak kilka zasad, których należy się trzymać, aby cieszyć się wszystkimi zaletami gąbeczki.

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy używaniu beauty blendera?

Pierwszym podstawowym błędem jest używanie beauty blendera na sucho. Gąbęczka jest przeznaczona do aplikacji na mokro, oznacza to, że należy ją najpierw zwilżyć, a dopiero potem zaaplikować podkład lub inny płynny kosmetyk. W przeciwnym razie akcesorium wchłonie cały produkt.

Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego beauty blender tworzy maskę z Waszego podkładu, prawdopodobnie znamy przyczynę. Nakładacie podkład bezpośrednio na gąbeczkę lub nabieracie produkt z ręki? Przy takim sposobie aplikacji nakładacie bardzo dużą ilość fluidu na twarz, ponieważ beauty blender go nie pochłania, a trzyma na zewnątrz.

O co chodzi z podgrzewaniem beauty blendera w mikrofalówce?! >>>

Kolejnym błędem jest zbyt rzadkie mycie beauty blendera. Niestety należy to robić regularnie po każdym użyciu, ponieważ pod wpływem wilgoci w środku gąbęczki tworzą się bakterie, które później przenosimy na naszą skórę. Nie wspominając o tym, że im dłużej z tym zwlekamy, tym później ciężej ją domyć, ponieważ resztki podkładu zasychają.

Bardzo istotną kwestią jest to, aby suszyć beauty blender w odpowiednich warunkach. To znaczy tam, gdzie jest duży przepływ powietrza. Po tym, jak pomalujecie się i umyjecie gąbkę, nie wkładajcie jej do żadnej zamkniętej przestrzeni (kosmetyczki, półki czy szuflady w łazience) dopóki nie będzie całkowicie sucha.

Ostatnim, za to dość powszechnym błędem jest zła technika aplikacji beauty blenderem. Należy to robić inaczej, niż w przypadku nakładania podkładu pędzlem lub palcami, a więc wystrzegać się okrężnych ruchów i przeciągania gąbką po twarzy. Prawidłowa aplikacja polega na stemplujących ruchach.

Teraz już wiecie, jakich błędów nie popełniać przy używaniu beauty blendera.