Seria siedmiu powieści o Harry’m Potterze wiąże się z wieloma sekretami, dotyczącymi małego czarodzieja, jego przyjaciół, nauczycieli oraz szkoły, w którym uczyli się i mieszkali. Mimo tego, że od premiery ostatniej z nich, czyli Harry Potter i Insygnia Śmierci minęło już dwanaście lat, to my wciąż dowiadujemy się nowych faktów, obalamy (lub potwierdzamy) kolejne teorie i rozwiązujemy coraz to nowsze zagadki związane z głównymi bohaterami. Jedną z nich jest sposób akcentowania imienia Hermiony Granger. Zastanawiacie się, co w tym trudnego? Rzeczywiście, na pierwszy rzut oka nie widać żadnego problemu. Pamiętajcie jednak, że imię Hermiona jest spolszczoną wersją, natomiast oryginalnie brzmi ono Hermione.

Hermione Granger – jak powinno wymawiać się imię młodej czarodziejki?

Jedna z fanek Harry’ego Pottera opublikowała wpis na swoim Twitterze (@atulaak), w którym wzięła pod lupę temat imienia Hermiony Granger, a w zasadzie poprawnego sposobu wypowiadania go. Wielu uczniów Hogwartu (między innymi Viktor Krum) akcentowało je w sposób HER-MY-OWN, czyli błędnie. Okazuje się bowiem, że imię Hermione powinno wymawiać się tak: HER-MY-OH-NEE. Skąd wiemy, że właśnie w ten sposób należy akcentować imię młodej czarodziejki? Otóż, w jednym z fragmentów czwartej części sagi -  Harry Potter i Czara Ognia Hermiona sama tłumaczy to, jak należy wymawiać jej imię bułgarskiej gwieździe Quidditcha! Zwróciliście na to wcześniej uwagę?

Rupert Grint nie chce oglądać „Harry’ego Pottera”! Znamy przykry powód! >>>

J.K. Rowling potwierdziła teorię, dotyczącą imienia Hermiony Granger!

Jednak nie sam sposób, w jaki poprawnie akcentuje się imię młodej czarodziejki jest najbardziej zaskakujący, ale fakt, że J.K. Rowling celowo umieściła wskazany przez nas wcześniej fragment w jednej z książek o Harry’m Potterze! Autorka siedmiu bestsellerów chciała raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości, związane z imieniem Hermiony Granger. J.K. Rowling potwierdziła tę teorię, repostując komentarz swojej fanki i komentując ją krótkim, ale wymownym zdaniem: Theory correct. Sławny już na cały świat tweet możecie zobaczyć TUTAJ. Jesteśmy totalnie zaskoczeni!

Dean Thomas z „Harry'ego Pottera” jest dziś super hot! Zobaczcie, jak wygląda 17 lat po premierze pierwszej części filmu >>>