Dlaczego to właśnie Coachella najbardziej przyciąga gwiazdy?

Basia Richard: Coachella to jeden z najbardziej znanych na świecie festiwali muzycznych, nie tylko ze względu na genialną muzyczną oprawę, ale także obwiązującą na nim modę i jej nietypowy charakter. Poprzez właśnie szereg fantastycznych i przemyślanych stylizacji, które mogliśmy zaobserwować w poprzednich latach, zyskał on zainteresowanie największych marek i ich projektantów. Wiele z nich pragnie zaznaczyć swoją obecność dzięki organizowaniu, w czasie jego trwania, mniejszych imprez, w których uczestniczą znane gwiazdy. W tym roku mogliśmy zobaczyć takie marki jak: H&M, Rebecca Minkoff czy Moschino kierowane przez Jeremy Scott.

 

Co zwróciło Twoją uwagę w tegorocznych stylizacjach? 

Tegoroczne, jakże różne od siebie stylizacje, tylko potwierdzają, że poziom cały czas idzie do góry, co mnie osobiście jako stylistkę niezwykle cieszy (śmiech). Co zrobić by nasz pomysł został zauważony? No właśnie, przygotowując stylizacje na pewno musimy pamietać o kiku ważnych elementach, które są numerem jeden podczas tego festiwalu: fajne dobrane okulary przeciwsłoneczne, spodenki z wysokim stanem, kapelusz, dzianinowa podkoszulka najlepiej "crop", torebka przewieszona przez ramię lub plecak ze skóry oraz oczywiście sandały typu " gladiator” lub zamszowe "booties" na grubym obcasie. Najlepszym miejscem na ich zakup są oczywiście sieciówki. H&M lub Topshop mają ogromny wybór począwszy od spodenek po zamszowe kamizelki z frędzlami, a skończywszy na zwiewnych, letnich sukienkach.

 

Jak wygląda proces przygotowywania garderoby gwiazdy na imprezy?

Przygotowując stylizacje na festiwal Coachella zawsze mam na uwadze na jakie imprezy ubieram celebrytę. Bardzo dużo eventów jest sponsorowanych przez konkretnych projektantów, stąd też gwiazda udając się na taka zabawę, powinna założyć projekty właśnie tej marki. Oczywiście, są także wydarzenia podczas których sponsorzy nie są kreatorami mody i tutaj zawsze mam wolną rękę w doborze ubrań dla swojej klientki. Odkąd pamiętam Coachella był festiwalem na którym moda była raczej na każdą kieszeń. Od kilku lat jednak jest coraz bardziej popularny ze względu na udział celebrytów, znanych blogerów lub modelek, co skutkuje tym, że prezentowane stylizacje są zdecydowanie na wyższym poziomie pod kątem mody.

 

Jak przygotowujesz się do Coachelli?

Jeżeli chodzi o moją pracę jako stylistki to wygląda ona następująco - przygotowania zaczynam mniej więcej miesiąc przed festiwalem. Jest to dość wcześnie, jednak trzeba zgrać wiele istotnych rzeczy. Konieczne jest kontakt z PR managerem danej gwiazdy, aby ustalić ewentualne imprezy, w których udział weźmie moja klientka. Oprócz pracy i skompletowania konkretnego stroju na daną imprezę, zawsze organizuje kilka stylizacji na co dzień. Festiwal jest w ciągu weekendu, więc nie trwa zbyt długo, mimo tego walizka jest dość obszernych rozmiarów. Wynika to z tego, że łączna liczba stylizacji to około 7, poza tym mam zawsze przygotowane stroje tak na wszelki wypadek i pakuję je rownież dla mojej klientki.

 

Co zrobić by nasz strój został zauważony jeśli nie mamy na niego dużego budżetu?

Moja recepta na to jest bardzo prosta, muszą to być zestawy nie tylko dobrze przemyślane, ale także nieoczywiste i inspirujące dla ludzi z branży i innych osób. Jednym z takich pomysłów, który moim zdaniem świetnie pasują na Coachella i jak najbardziej mógłyby zostać doceniony to: koronki z zamszu lub sukienki w kolorowe desenie połączone z kamizelką robioną szydełkiem i botkami przed kolano.