Średnio około 1 cm. Właśnie tyle miesięcznie rosną nasze włosy. Wiemy, że nie jest to szczególnie podnosząca na duchu informacja, jeżeli chcielibyśmy zmienić fryzurę, mamy dość krótkich włosów, albo zapuszczamy je choćby z myślą o ślubie, ale takie są fakty. Oczywiście, mają na to wpływ również różne uwarunkowania, m.in. genetyczne, ale także to, w jakiej kondycji jest aktualnie nasz organizm, czyli na przykład jak wygląda nasza dieta. Jest jednak kilka sposobów, i to zupełnie naturalnych, na to, aby wpłynąć na ten żmudny proces i mieć pewność, że będzie to chociaż ten 1 wyczekany centymetr.

Jak szybko zapuścić włosy? Dieta

Nie oszukujmy się. To, co jemy ma wpływ na cały nasz organizm. Na nasze włosy również. Dlatego zbilansowana dieta, by nasze włosy były piękne, zdrowe i długie, jest tutaj niezbędna. Co to znaczy? Musi być bogata w białko, minerały oraz witaminy. Często niedobór tych składników skutkuje procesem odwrotnym do porostu włosów, a mianowicie ich wypadaniu, ale również może objawiać się w nadmiernej ich łamliwości czy kruchości. Jeżeli więc zależy Wam na dobrej kondycji Waszej czupryny, wprowadźcie do swojego jadłospisu ryby zawierające cenne kwasy omega-3, otręby pszenne, rośliny strączkowe, sery oraz jajka. Pomocne będą także naturalne oleje, jak oliwa z oliwek, olej sezamowy, olej z pestek dyni oraz winogron, jak i same pestki - dyni, słonecznika, oraz orzechy. Pamiętajcie o nawadnianiu organizmu. 6-8 szklanek wody dzienne to niezbędne minimum, które pozwoli Wam na oczyszczenie organizmu z toksyn, a to właśnie one hamują proces wzrostu włosów.

Zobacz także: Jak uzyskać lśniące włosy? Wiemy, jaki patent stosują gwiazdy

Jak szybko zapuścić włosy? Maseczka z jaj i oliwy z oliwek

Dieta to jedno, ale jej składniki mogą przydać się również zewnętrznie. Na przykład jajka oraz oliwa. Może powstać z tego bardzo skuteczna na porost włosów maseczka. Żółtko świetne wpływa bowiem na sprężystość włosa, natomiast oliwa z oliwek na nawilżenie. W duecie działają cuda i tak - wpływają na porost włosów! Do przygotowania takiego magicznego eliksiru potrzebujecie jednego jajka i dwóch łyżek oliwy. Porządnie roztrzepujecie jajko i dodajecie do niego oliwę. Zmieszane składniki nakładacie na włosy, ale uwaga - nie na głowę. Ważne, by wmasować maseczkę w pasma na całej długości. Następnie chowacie włosy pod czepkiem prysznicowym, czekacie kilkanaście minut (najlepiej robić to wieczorem) i wypłukujecie. Pilnujcie, by woda nie była zbyt ciepła, ponieważ białko wówczas zetnie się, a na głowie powstanie jajecznica. Taką maseczkę z jajka i oliwy z oliwek możecie fundować sobie raz na dwa tygodnie.

Jak szybko zapuścić włosy? Olejowanie

Na pewno słyszałyście o drogocennych właściwościach różnych olei. Nie wszystkie sprawdzają się na twarzy, na co wpływa ich komedogenność (mogą zapychać), dlatego warto wiedzieć, które znacznie lepiej wykorzystać na włosy. Olej kokosowy, rycynowy, arganowy oraz olej z awokado. Wszystkie te oleje mają za zadanie nawilżyć włosy, odbudować ich strukturę, nadać miękkość, lśniący efekt, a nawet uchronić przed łupieżem (olej kokosowy). Jak również wpłynąć na porost poprzez zregenerowanie i pobudzenie cebulki włosa. Przy stosowaniu olejków do włosów nie potrzebujecie już odżywki. Co więcej, możecie również spać w naolejowanych włosach, więc nie jest to uciążliwa pielęgnacja. 

Zobacz także: Latem wypada nam więcej włosów. Wiemy, jaki jest powód!