Ruch body positive to temat, który dotyczy każdego z nas. Przez ostatnie dekady kanony piękna zmieniały się, ale w każdym dziesięcioleciu obowiązywały wąskie ramy, określające to, co dokładnie kryje się za pojęciami: „ładny”, „seksowny”, „pociągający”. Ciałopozytywność promuje akceptację własnego ciała, a popularność body positive uświadamia, że piękno nie ma rozmiaru. Ma to realny wpływ na kształtowanie świadomości konsumentów. W kampaniach globalnych marek pojawiają się modelki o różnych typach i niewyretuszowanych sylwetkach. O tym, że body positive jest nie tylko chwilowym trendem świadczy również wsparcie ze strony nowych technologii. To nie tylko marketingowe chwyty, ponieważ szereg innowacyjnych aplikacji i narzędzi promuje ideę body positive oraz pomaga w akceptacji własnego ciała. Poznajcie jeden z nich, Fitbit Versa 2, czyli smartwatch, który wspiera zdrowy tryb życia i zawiera funkcje, które... dbają o nas samych. 

Fitbit Versa 2 – smartwatch, który poprawia jakość życia i pomaga zadbać o siebie w ujęciu holistycznym 

W dzisiejszych czasach chętnie korzystamy z gadżetów, które poprawiają jakość naszego życia na co dzień. Istnieją sfery, które ciężko nam kontrolować, nawet jeśli przykładamy dużą uwagę do dbania o siebie. Najnowsza wersja Fitbit Versa 2 zawiera wodoodporny desing, który przetrwa nawet w ekstremalnych warunkach do głębokości 50 metrów. Bateria wystarczy nawet do 6 dni, co jest absolutną nowością. Smartwatch posiada wiele funkcji, wspierających zdrowie kobiet, a także poprawiających ich samopoczucie. Wśród nich znajdziecie np. innowacyjne funkcje monitorowania faz snu, takie jak Sleep Score i inteligentne wybudzanie. Marka wykorzystała kompleksowe badania i na ich podstawie stworzyła mechanizm, który na podstawie tętna, przebudzeń i faz snu jest w stanie ocenić jakość naszego snu i wybudzić nas w optymalnej fazie snu tak, abyśmy byli w pełni sił. Oprócz tego Versa 2 standardowo zawiera monitoring liczby kroków i aktywnych minut, a także przypomnienia o zalecanym ruchu. Wśród funkcji znajdziecie również ponad 15 trybów ćwiczeń, dostosowanych do indywidualnych potrzeb oraz automatyczne monitorowanie aktywności i tętna PurePulse. 

Funkcja Women Health Tracking monitoruje stan zdrowia kobiet, pomagając im lepiej zrozumieć jak cykl menstruacyjny wpływa na zdrowie i samopoczucie. Umożliwia uważne śledzenie cyklu, optymalizując informacje w miarę upływu czasu, ponieważ po dodaniu kolejnych informacji system staje się bardziej dokładny i inteligentny. „Niuanse cyklu menstruacyjnego, tak jak wiele innych obszarów ochrony zdrowia, nie zostały jeszcze dokładnie zbadane wśród kobiet. Dlatego ta funkcja dostarczona przez Fitbit może potencjalnie stworzyć jedną z największych na świecie baz danych dot. naszego zdrowia menstruacyjnego, dostarczając informacje pracownikom ochrony zdrowia, badaczom, a także nam kobietom. Da to możliwość dokładnego zbadania cyklów menstruacyjnych i zdrowia kobiet na podstawie prawdziwych danych”, wyjaśnia dr Katharine White, specjalista ginekolog i położnik.

Fitbit Versa 2 zawiera również szereg funkcji ułatwiających codzienne życie, takie jak wbudowane połączenie GPS, usługa Fitbit Pay, dzięki której można w prosty sposób dokonywać bezpiecznych płatności oraz powiadomienia o wiadomościach i połączeniach, wydarzeniach z kalendarza czy alertach z aplikacji bezpośrednio na nadgarstku.

Kolejną ważną kwestią jest elegancki i ponadczasowy design, który stanowi świetne uzupełnienie każdej stylizacji. Versa 2 jest dostępna zarówno stacjonarnie, jak i online na stronie Fitbit.com w cenie 899 zł w kolorach: czarnym z grafitową tarczą, różowym z miedzianą tarczą, szarym ze srebrną tarczą, natomiast akcesoria dostępne w cenie od 99 zł.