Snapchat bardzo się zmienił w przeciągu ostatnich lat. Aplikacja powstała w 2011 roku, a jej twórcą jest Evan Spiegel, obecnie mąż Mirandy Kerr, modelki i Aniołka Victoria's Secret. Na początku nastolatkowie na całym świecie oszaleli na punkcie przesyłania sobie 10-sekundowych wiadomości w postaci zdjęć lub wideo, które po chwili znikały. Prosta aplikacja mobilna ewaluowała nie tylko w jeden z popularniejszych komunikatorów, z którego w 2017 roku korzystało ponad 160 milionów osób. Snapchat stał się również narzędziem biznesowym, wykorzystywanym przez rozmaite marki, które mogły dotrzeć do większej liczby odbiorców swojego produktu lub usługi.

Snapchat stworzył nowy kanał komunikacji między gwiazdami, w tym blogerami i influencerami, a ich fanami. Użytkownicy byli zachwyceni tym, że uczestniczą w życiu swoich idoli i z pierwszej ręki wiedzą, jak mieszkają znane osoby, w jakich miejscach bywają etc. Snap spopularyzował także nową formę wywiadu, czyli tzw. Q&A, w którym to fani zadawali pytania, na które celebryci odpowiadali. Podsumowując, komunikacja z gwiazdami nigdy nie była tak prosta, a ich świat tak dostępny jak po pojawieniu się aplikacji Snapchat.

Sukces Snapchata zaburzyła inna aplikacja, wprowadzając bardzo podobne funkcje. Mowa oczywiście o Instagramie, który od dawna odnotowuje wzrosty, w przeciwieństwie do Snapa, którego świetna passa minęła. Szereg wpadek, jakie zaliczyła aplikacja, w tym skomplikowany feed, krytykowany publicznie przez m.in. Kylie Jenner i Chrissy Teigen sprawił, że jego twórcom ciężko jest powrócić na pozycję lidera, chociaż nieustannie tego próbują. Mimo wszystko Snapchat wciąż jest popularny, szczególnie wśród młodych użytkowników, którzy wciąż chętnie przesyłają sobie 10-sekundowe wideo i zdjęcia oraz komunikują się za pośrednictwem aplikacji. Nie ma jednak wątpliwości, że najlepszy czas Snap ma już za sobą. Jeżeli Wy również należycie do osób, które nie korzystają już z apki i chcecie usunąć swoje konto na Snapchacie, przygotowaliśmy dla Was instrukcję, w której tłumaczymy, jak to zrobić krok po kroku. 

Snapchat wprowadza funkcję, której wszyscy potrzebowaliśmy >>>

Jak usunąć konto na Snapchacie krok po kroku

Skasowanie Snapchata jest łatwiejsze niż usunięcie konta na Instagramie. Zdecydowaliście, że aplikacja nie jest Wam już potrzebna i chcielibyście na stałe się jej pozbyć? Wystarczy kilka kroków, aby to zrobić. Najpierw upewnijcie się, że jesteście zalogowani na swoim profilu na Snapie. Następnie wejdźcie na ikonę swojego konta i w prawym górnym rogu wybierzcie Ustawienia. W sekcji Więcej informacji kliknijcie opcję Wsparcie.  To przekieruje Was na stronę internetową, na której w okienku How can we help (znajduje się na górze strony), musicie wpisać Delete my account. Kolejny krok to kliknięcie w niebieskie hasło accounts portal (początek drugiego akapitu). Zostaniecie poproszeni o podanie swojego loginu i hasła oraz wybranie przycisku Continue. Już? W takim razie to wszystko!

Jakie konsekwencje ma skasowanie konta na Snapchacie?

Niestety, w przypadku tej aplikacji nie ma opcji, aby usunąć konto od razu. Procedura skasowania Snapchata nie jest skomplikowana, ale to, co dzieje się po jej przejściu jest trochę bardziej zagmatwane. Oczywiście postaramy się wytłumaczyć to w jak najprostszy sposób. Otóż najpierw Wasze konto jest dezaktywowane. Trwa to 30 dni i w tym czasie w każdej chwili możecie ponownie zalogować się na Snapa i bezproblemowo odzyskać konto, gdybyście jednak zmienili zdanie. Natomiast jeżeli tego nie zrobicie, po upływie miesiąca Wasz Snapchat zostanie trwale usunięty. A wraz z nim wszystkie niewyświetlone wiadomości, a także niewyświetlone snapy. Teraz już wiecie, jak usunąć konto na Snapchacie na zawsze!