Gwiazdy często budzą kontrowersje drastycznie zmieniając wagę do filmów lub na czerwony dywan. Ich "anorektyczny wygląd" często ma jednak niewiele wspólnego z anoreksją, która jest poważną chorobą dotykającą nie tylko ciało, ale przede wszystkim umysł. Właśnie na ten problem próbują zwrócić uwagę autorzy kontrowersyjnej kolekcji zdjęć, na których widoczne są przerobione w Photoshopie gwiazdy. Ich sylwetki są chorobliwie wyszczuplone, a twarze wyglądają na poszarzałe i zmęczone. 

Obróbce poddane zostały zdjęcia gwiazd, które wielokrotnie "oskarżane" były w mediach o anoreksję, takie jak AngelinaJolie, ale też te, których aktualny wygląd jest zdrowy, często wręcz atletyczny. Wśród przerobionych gwiazd są m.in. Beyonce, KatyPerry, JenniferLopez, SandraBullock i TyraBanks. Ich wyszczuplenie ma pokazać, że dążenie do osiągnięcia idealnej sylwetki, przez co wiele osób wciąż rozumie - takiej, jaką mają modelki i gwiazdy w kampaniach reklamowych, bywa zgubne. 

Worth1000 to zamknięty już serwis, którego użytkownicy podejmowali wyzwania dotyczące zabawy w programie Photoshop. Ich zadania często dotyczyły przerabiania zdjęć gwiazd. Z zabawy powstało wiele ciekawych galerii. Wśród nich m.in. galeria z wizerunkami postarzonych celebrytów (zobacz, jak gwiazdy będą wyglądały na starość >>>), galeria gwiazd wkomponowanych w najsłynniejsze renesansowe dzieła oraz zbiór zdjęć gwiazd zamienionych w Smurfy, lalki Barbie, czy wampiry.