Czas na wakacyjne porządki. Chcecie pozbyć się starych ubrań w ekologiczny sposób, ale nie wiecie do końca, jak to zrobić? Podpowiadamy! Zasada numer jeden: nie wyrzucamy rzeczy, które są w dobrym stanie i mogłyby jeszcze komuś posłużyć. Włóżcie niechciane ubrania, buty, dodatki oraz kosmetyki do pudełek – dzięki temu od razu wygospodarujecie trochę miejsca w szafie. Następnie zastanówcie się, co chcielibyście zrobić z tymi rzeczami. Opcje są trzy: możecie je przerobić, sprzedać lub oddać.

Co zrobić ze starymi ubraniami?

Stare ubrania możecie przerobić. Niechciane rurki możecie przemienić w stylowe kolarki. A co zrobić z białym t-shirtem? Proponujemy związać go i włożyć do miski z roztworem wody z kolorowymi farbkami. Domyślacie się już, jaki efekt otrzymacie? Tak! Modną koszulkę ozdobioną efektem tie-dye. Uwierzcie, że to jedynie część możliwości.

Jak zarabiać na starych ubraniach?

Istnieje kilka opcji. Swoje ubrania, buty, dodatki, a nawet kosmetyki możecie wystawić w internecie. Jedną z najpopularniejszych platform do tego przeznaczonych jest Vinted. Strona działa w parze z przejrzystą i bardzo prostą w obsłudze aplikacją. W Warszawie super popularny jest także Bazar Miejski. Jeżeli chcecie sprzedać rzeczy z wyższej półki, zainteresujcie się sprzedażą za pośrednictwem komisu, na przykład Chosen By lub Crush. Znajdziecie je w internecie, jak również stacjonarnie. Mamy coś jeszcze dla fanów sprzedaży tradycyjnej. Ubrań, butów i dodatków możecie się pozbyć, wystawiając się na targach vintage lub wyprzedażach garażowych. Na czyszczeniu szafy jesteście w stanie zarobić nawet kilkaset złotych. Warto!

Gdzie oddać stare ubrania?

Jeśli nie macie ochoty na prowadzenie negocjacji oraz częste wizyty na poczcie, możecie oddać stare ubrania potrzebującym. Gwarantujemy, że rzeczy, których nie chcecie dłużej nosić, innym sprawią dużo radości. Ubrania, buty i dodatki w dobrym stanie możecie zanieść do Domu Samotnej Matki, noclegowni lub Domu Dziecka. Pamiętajcie jednak, aby przed wizytą w jednym z takich miejsc (w dodatku z kilkoma workami pełnych ubrań) skontaktować się z personelem placówki. Zapytajcie, czego konkretnie potrzebują. Możecie pójść również o krok dalej w porządkowaniu garderoby. Schroniska dla zwierząt chętnie przyjmują bowiem stare koce i ręczniki. Dzięki takim rzeczom azyle są w stanie ogrzać boksy swoich podopiecznych, a także sprawić, aby stały się one chociaż trochę przytulne.

Trendy 2019: ponadczasowe ubrania i dodatki na lato, które nigdy nie wyjdą z mody >>>