Halloween to naprawdę wyjątkowy dzień. I nie chodzi tylko o to, jak się zaczyna, ale też – jak się kończy. A wersji tego ostatniego może być kilka – jeśli chcecie uniknąć sytuacji, w której cały listopad stanie pod hasłem walki z podrażnieniami i innymi nieprzyjemnymi niespodziankami na skórze, warto przygotować się do demakijażu halloweenowej charakteryzacji równie skrupulatnie i przemyślanie, co do jej stworzenia.

Makijaż na Halloween 2018– jakie trendy będą dominować w tym roku?

Jak zmyć makijaż po Halloween?

Pryszcze, zaskórniki i zmarszczki – tego możemy się spodziewać, a nawet być pewne, jeśli zarzucimy zwyczaj porządnego oczyszczania skóry na co dzień. Ale niezmyty makijaż halloweenowy to znacznie gorsza sprawa – nie tylko kładziemy go grubszą warstwą, a nawet kilkoma, ale także sięgamy po utrwalacze i specjalne preparaty o przedłużonej trwałości i bardzo silnym kryciu. Co więcej, podczas gdy kosmetyki do codziennego użytku oprócz makijażowych mają też funkcje pielęgnacyjne, raczej trudno doszukiwać się ich w specyfikach to tworzenia fantazyjnych halloweenowych stylizacji.

Przeciwnie – na liście i to na pierwszych pozycjach można znaleźć ciężkie, zapychające oleje mogące powodować zaskórniki, konserwanty i silnie alergizujące substancje zapachowe, a nawet metale ciężkie, które z pewnością nie pozostaną obojętne dla skóry.

Dlatego nigdy, pod żadnym pozorem nie kładźcie się z halloweenowym makijażem spać. Szkód mogą narobić nawet pozostawione na dłużej klej do sztucznych rzęs i matowa szminka. Jak zmyć makijaż po halloweenowym party? Sprawdzą się kosmetyki na bazie olejków – do ust warto sięgnąć np. po specyfik Urban Decay’s Meltdown Remover Lip Oil Stick – żelowa, lekko tłustawa konsystencja pozwala uporać nawet z najtrwalszym pigmentem bez naruszania delikatnej skóry warg. Za to super trwały tusz podda sie po zastosowaniu Too Faced Mascara Melt Off – również opartemu o kompozycję olejków, która sprawi, że demakijaż nie pozbawi was połowy rzęs.

Do oczyszczania twarzy sięgnijcie po płyn dwufazowy – woda micelarna może okazać się zbyt delikatna do uporczywego makijażu. Za to kompozycja gęstej rozpuszczalnej makijaż treści z wodnym wykończeniem ma spore szanse porządnie się z nim rozprawić, pozostając jednocześnie delikatnym dla skóry.

Dobrym pomysłem będzie także skorzystanie z opcji bez kosmetyków – mamy na myśli np. rękawicę Glov. Jak zmyć makijaż przy jej pomocy? Tę wystarczy zmoczyć i kolistymi ruchami dosłownie zdjąć makijaż z twarzy – technologia specjalnych włókien działających na brud i zanieczyszczenia jak magnes pozwala pozbyć się ich bez użycia drażniących detergentów. Warto też pomyśleć o szczoteczce sonicznej – jeśli od dawna nosiłyście się z planem kupna, październik będzie dobrym momentem, by wreszcie się na nią skusić. I wcale nie chodzi o Halloween - jest wiele okazji, gdy sięgamy po cięższy makijaż, dlatego urządzenie dogłębnie oczyszczające skórę jeszcze po zastosowaniu preparatów do demakijażu da jej wytchnienie i będzie inwestycją, za którą skóra pięknie się wam odwdzięczy.  

Deynn wygrywa na najlepsze przebranie na Halloween 2018!