Zanim pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie kin i przesunięcie wielu tegorocznych premier filmowych, sporo zamieszania wywołał obraz Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa. Produkcja w reżyserii Macieja Kawulskiego miała premierę na początku stycznia i przyciągnęła do kin rekordową liczbę widzów, bo ponad 1,1 miliona. Teraz mogą go oglądać także użytkownicy platformy Netflix. Film Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa zadebiutował w serwisie streamingowym 2 czerwca i juz jest na szczycie TOP 10 najchętniej oglądanych tytułów w Polsce. 

„Narodziny gwiazdy” w końcu obejrzycie na Netflix! Kiedy premiera? >>>

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa – o czym jest nowy film na Netflix?

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70. – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

Netflix: czerwiec 2020. Nowe seriale i filmy, które warto obejrzeć >>>

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa w roli głównej oglądamy Marcina Kowalczyka, a partnerują mu Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska oraz Jan Frycz, Janusz Chabior oraz Adam Woronowicz