Nie ma znaczenia, czy to impreza na 200 osób, czy bardziej przyjęcie w kameralnym gronie, z orkiestrą czy z DJ-em, w klimatycznej stodole czy eleganckim hotelu - trudno wyobrazić sobie wesele bez pierwszego tańca. A wybór piosenki, w rytm której świeżo upieczeni małżonkowie zatańczą, często okazuje się nie lada kłopotem. Czasami nawet większym niż to, co ma się znaleźć w menu, czy jaki kolor mają mieć kwiaty w bukiecie panny młodej. Dlatego poszukiwania idealnej piosenki na pierwszy taniec, do której następnie można przygotować iście profesjonalny układ taneczny, bądź iść na żywioł i nie przejmować się choreografią, mogą trwać miesiącami. Zamiast spędzać godziny na przeszukiwaniu YouTube’a, Spotify czy innych platform streamingowych, czy też forów i stron z poradami dla pary młodej, można zdać się na nasze propozycje. 

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego para młoda nie powinna widzieć się tuż przed ślubem? >>> 

Idealna piosenka na pierwszy taniec? Sięgnijcie po klasyki!

Są takie kawałki, które nigdy się nie nudzą i ratują każdą okazję. Także wesele i pierwszy taniec. Dlatego jeśli nie macie piosenki, którą darzycie szczególnym sentymentem, sięgnijcie po jeden z muzycznych evergreenów. Na przykład Can't Help Falling In Love Elvisa Presleya, Strangers in The Night Franka Sinatry czy Roda Stewarta When I Need You. Zaletą tych kawałków są nie tylko piękne teksty i muzyka, ale również tempo, które będzie sprzyjało nawet najmniej pewnej siebie młodej parze na parkiecie, jeśli chodzi o taneczne umiejętności, bo są to dość wolne piosenki. 

ZOBACZ TAKŻE: Myślicie o małżeństwie? Te znaki wskazują, że wasz związek naprawdę dobrze rokuje >>> 

Piosenka na pierwszy taniec prosto z... filmu 

Trudno mieć stuprocentową pewność, że Wasze wesele będzie jak z filmu - w końcu życie samo pisze najlepsze scenariusze. Ale akurat piosenka na pierwszy taniec prosto z filmu, to akurat coś, co sami możecie sobie zapewnić. I może być to choćby Can You Feel The Love Tonight Eltona Johna, czyli muzyczny motyw z Króla Lwa, Whitney Houston i jeden z jej największych hitów I Will Always Love You pochodzący z filmu Bodyguard, czy (I've Had) The Time Of My Life w wykonaniu Billa MedleyaJennifer Warnes, dzięki któremu będziecie mieli swój własny niepowtarzalny Dirty Dancing. 

ZOBACZ TAKŻE: Najdziwniejsze przesądy ślubne, jakie słyszeliśmy >>> 

Współczesne hity na Wasz pierwszy taniec 

Nie ma chyba innego współczesnego artysty, który mógłby aktualnie dorównać Edowi Sheeranowi, jeśli chodzi o wybór jego repertuaru właśnie na pierwszy taniec. A kawałki Thinking Out Loud czy Perfect, także w duecie z Beyoncé, to zdecydowanie najlepiej sprawdzające się piosenki na tę okazję. Ciekawe też, czy Ellie Goulding wypuszczając numer Love Me Like You Do brała pod uwagę fakt, że piosenka może kojarzyć się nie tylko z soundtrackiem filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya, ale również sprawdzić się jako piosenka w sam raz na pierwszy taniec. Obok tych hitów sprawdza się idealnie też All of Me Johna Legenda, One and Only Adele, If I Ain't Got You Alicii Keys, Say You Love Me Jessie Ware czy Love On The Brain Rihanny. 

Utwór na pierwszy taniec z przymrużeniem oka

Wszyscy, także Wasi goście weseli wiedzą, że macie do wszystkiego duży dystans. Dlatego nie miejcie oporów, by do swojego pierwszego tańca wybrać utwór, który może innym średnio kojarzy się z weselem, ale za to Wam zawsze przypomina najpiękniejsze wspólnie spędzone chwile. Bo kto powiedział, że musi to być piosenka, do której zatańczycie walca wiedeńskiego (albo coś, co będzie go przypominać)? Postawcie na freestyle - i w krokach i w tym, do czego będziecie je stawiać. Wasz ulubiony numer to coś z repertuaru Drake'a? A może Arctic Monkeys? Do dzieła!  

Więcej propozycji piosenki na pierwszy taniec znajdziecie poniżej!