Jake'a Gyllenhaala mogliśmy ostatnio zobaczyć w takich produkcjach, jak Okja, gdzie wcielił się w postać dr Johnny'ego Wilcoxa, czy w mrocznych Zwierzętach nocy Toma Forda. Teraz aktor debiutuje w zupełnie nowej roli - modela! Tak tak, dobrze przeczytaliście. 36-latek, któremu największą popularność przyniosły obrazy Donnie Darko, Jarhead, Tajemnica Brokeback Mountain i Zodiak, został nową twarzą słynnego zapachu Eternity Calvin Klein. W sieci pojawiło się właśnie pierwsze zdjęcie kampanijne autorstwa Willy'ego Vanderperre'a (tego samego, który w swoim obiektywie uchwycił najnowszą jesienno-zimową kolekcję brandu), na kórym Jake'owi towarzyszy piękna Liya Kebede oraz czteroletnia aktorka Leila.

Kampanii towarzyszy także czarno-białe wideo, wyreżyserowane przez Cary'ego Fukunagę. Przedstawia Jake'a i Liya'ę, którzy czytają fragmenty wierszy amerykańskiego poety E.E. Cummingsa 4-letniej Leili, grającej w reklamie ich córkę. Obraz jest rozczulający, a minutowe wideo ogląda się z przyjemnością. Znajdziecie je w naszej galerii!

 

Do tej pory ciężko było namówić Gyllenhaal do udziału w kampanii, a założymy się, że starały się o niego największe i najpopularniejsze marki. Czym w takim razie mógł skusić go Calvin Klein? Być może spory udział miał w tym dyrektor artystyczny brandu Raf Simons. Za jego rządów na stanowisku głównego projektanta, czyli od sierpnia zeszłego roku, z Calvinem Kleinem zaczęli współpracować m.in. 13-letnia gwiazda serialu Starnger Things Millie Bobby Brown czy znany m.in. z oscarowego hity Moonlight Mahershala Ali.  

Nie wiemy jak Wy, ale my jesteśmy zachwyceni!