Styl Francuzek dostarcza nam inspiracji na każdą porę roku. Z uwagi na to, że fashionistki znad Sekwany są niekwestionowanymi mistrzyniami połączeń z denimowymi spodniami, to wraz z nadejściem nowego sezonu sprawdzamy konkretne zagadnienie. Tym razem interesuje nas, jakie buty noszą Francuzki do jeansów jesienią. Podobne zestawienia na poprzednie pory roku dostarczyły nam masy wskazówek. Tym razem paryskie it-girls podsunęły nam aż 5 pewniaków, które zawsze pasują do denimowych spodni. Są wśród nich zarówno wygodne modele na płaskiej podeszwie, jak i propozycje dla osób, które chcą przechodzić złotą porę roku na obcasach. Niezależnie od wyboru jedno jest pewne – te buty za każdym razem wspaniale wyglądają z jeansami. Trzeba tylko sprytnie łączyć konkretne fasony, co Francuzki przez lata opanowały do perfekcji.

Jakie buty noszą Francuzki do jeansów jesienią – Baleriny do jeansów

Kiedy pisaliśmy o tym, jakie buty noszą Francuzki do jeansów latem, to wśród 7 modeli pojawiły się baleriny. Na szczęście ten uwielbiany przez paryżanki model może być obecny w ich stylizacjach przez sporą część roku. Na jesień baleriny też są jak znalazł. Dobra wiadomość jest też taka, że świetnie wyglądają z jeansami. Dodatkowo tu nie ma żadnych specjalnych ograniczeń. Baleriny mogą być butami do rurek, dzwonów, a także denimowych spodni z prostymi i szerokimi nogawkami. Jesienne stylizacje Francuzek potwierdzają, że ta para zawsze tworzy zgrany duet. Pozostaje zatem tylko sięgnąć po ulubioną parę jeansów, a potem po baleriny, które najbardziej się lubi i dół zestawu można uznać za gotowy. Dobór góry wcale nie sprawi problemów. Wystarczy sweter, marynarka, kardigan lub inne ubranie, które akurat ma się pod ręką.

 

 

Jakie buty noszą Francuzki do jeansów jesienią – Botki do jeansów

Zdarza się, że Francuzki porzucają najwygodniejsze buty na rzecz botków na obcasie. Te jednak wcale nie muszą wiązać się z ogromnymi wyrzeczeniami. Paryskie fashionistki bowiem znacznie chętniej wybierają szerokie słupki, niż cienkie szpilki, a to zawsze działa na plus. W swoich jesiennych outfitach często łączą je z jeansami. Tu w grę wchodzą przede wszystkim dzwony i modele z szerszymi nogawkami, pod którymi znika cholewka. Zdarza się jednak, że Francuzki łączą botki i rurki. Wtedy decydują się na buty z luźniejszą cholewką lub ciut krótsze nogawki 7/8, żeby w pełni wyeksponować buty. Ich stylizacje od lat potwierdzają, że każdy z tych wyborów jest dobry. Pozostaje tylko znaleźć inspirację, która najlepiej wpisze się we własny styl.

 

 

Zobacz także:

Jakie buty noszą Francuzki do jeansów jesienią – Loafersy do jeansów

Pewniak z szafki na buty Francuzek? Nie mamy wątpliwości, że większość z nich trzyma tam loafersy. Pytając o pewniaka z szafy na ubrania też nie będzie dużego zaskoczenia. W końcu Francuzki uwielbiają jeansy. Taki duet jest zatem wprost stworzony do jesiennych stylizacji, które oddają paryski szyk. W dodatku mogą być punktem wyjścia do stworzenia jednego z ulubionych zestawów Francuzek. Wystarczy tylko jeansy połączyć z białą koszulą lub T-shirtem i na wierzch narzucić trencz. Ciężko o bardziej francuską stylizację na jesień. Jeszcze bagietka na ramię i gotowe. Wszystko jest proste i stworzone niby od niechcenia, ale doskonale wiemy, że stoją za tym lata wprawy. W ich nonszalanckim stylu wcale nie ma miejsca na przypadki.

 

 

Jakie buty noszą Francuzki do jeansów jesienią – Kozaki do jeansów

Kozaki to raczej buty, o których przypominamy sobie dopiero zimą, ale ich nieocieplone wersje to świetny dodatek na jesień. Wystarczy trzymać się dwóch zasad, żeby para mogła stać się uzupełnieniem stylizacji z jeansami. Z jednej strony chodzi o dopasowane nogawki spodni – najlepiej rurki. Z drugiej istotna jest w miarę szeroka cholewka butów, która pozwoli naciągnąć je na spodnie. Przestrzegając obu wytycznych mamy gotowy przepis na stworzenie efektownego zestawu na jesień, który ma akcept Francuzek. Na górze może pojawić się beżowy trencz, mięsisty kardigan lub skórzana kurtka. Opcji jest wiele, bo na szczęście Francuzki mają luźne podejście do mody i dopasowują ją do siebie, a nie siebie do niej.

 

 

Jakie buty noszą Francuzki do jeansów jesienią – Sneakersy do jeansów

Moda sportowa nie porywa Francuzek, ale dla jednego elementu garderoby robią wyjątek. Mowa o sneakersach. Sportowe buty to pewniak w ich szafach zapewne z tego powodu, że po prostu uwielbiają wygodne modele. W przypadku sneakersów trzymają się pewnych żelaznych zasad i przeważnie są wierne klasycznym fason i stonowanej kolorystyce. Każda para dobrana w oparciu o takie wytyczne pasuje właściwie do wszystkiego. Te same sneakersy mogą być zatem uzupełnieniem zestawu z sukienką, garniturowymi spodniami lub interesującymi nas jeansami. W przypadku takiego duetu fason nogawek nie ma znaczenia. Każde jeansy pasują do sneakersów i każde snekaersy pasują do jeansów. Warto o tym pamiętać nie tylko jesienią.