Mężczyźni coraz bardziej o siebie dbają. Z robiącego karierę w internecie filmu o kanonach męskiego piękna dowiadujemy się, że w ciągu dwóch lat 2012-2014, ilość kosmetyków i akcesoriów upiększających dla mężczyzn wzrosła aż o 70 proc.! Wygląda na to, że panowie nie tylko chcą wyglądać lepiej, ale też wreszcie nie wstydzą się o tym mówić. Rzadko oznacza to stosowanie kosmetyków kolorowych, jak kremy BB, czy korektory (choć zdarza się to coraz częściej!). Najczęściej mężczyźni sięgają po produkty pielęgnacyjne - kremy do twarzy, preparaty pod oczy oraz oczyszczające żele do twarzy. 

Z jednej strony kobiety cieszą się, gdy ich partnerzy przywiązują większą wagę do swojego wyglądu, ale z drugiej chcą mieć pewność, że ich facet jest w pełni męski. Zapomniałyśmy już o trendzie na mężczyzn metroseksualnych (a przynajmniej wciąż próbujemy). Według statystyk, mężczyzna w USA powinien być umięśniony, biały i owłosiony. Typ lumberseksualny, czyli drwal z brodą i silnym ramieniem, na którym można się oprzeć. 

Inaczej sytuacja wygląda w Brazylii. Tam męskie ciało powinno być idealnie gładkie. Na porządku dziennym są też operacje plastyczne u obu płci. Kaloryfer na brzuchu z implantów? Bicepsy? Szersze barki? Proszę bardzo! W Korei Płd. mężczyźni idą o krok dalej. Nie tylko poddają się operacjom plastycznym, ale też codziennie wykonują sobie makijaż - często bardziej skomplikowany od tego, który na co dzień noszą Polki

Do salonów urody wybierają się także mężczyźni w Turcji. Tam standardem jest depilacja całego ciała - taki trend Turkowie zawdzięczają aktorom z oper mydlanych. Cieszą się one ogromną popularnością w regionie, a grający w nich mężczyźni zyskują natychmiast popularność i zainteresowanie kobiet.

Chcecie, żeby wasz facet był dobrze ubrany? Wybierzcie się do Włoch! Włosi uznawani są za najlepiej ubranych - łączy się to także z odwagą do noszenia kolorowych, nawet uznawanych za "damskie" ubrań. Mogą sobie na to pozwolić, bo i tak kobiety uznają ich za wystarczająco męskich. Prawda?

Ikoną męskiego piękna w Wielkiej Brytanii jest oczywiście David Beckham. Idealny mężczyzna powinien według tamtejszych kobiet wyglądać dokładnie tak jak on - umięśniony, wysportowany i koniecznie - wytatuowany. Brytyjczycy próbują się wpisać w ten kanon i już 1 na 5 dorosłych mężczyzn ma przynajmniej jeden tatuaż.

W filmie nie został przedstawiony idealny Polak. Jakie kanony piękna funkcjonują w naszym kraju? Który mężczyzna mógłby zostać uznany za ikonę urody?

Martyna Wyrzykowska

Macie niedosyt? Zobaczcie, jak będzie wyglądał idealny mężczyzna w przyszłości: