Okrzyknięty jednym z najwybitniejszych aktorów młodego pokolenia, 29-letni Jakub Gierszał właśnie zagrał główną rolę w dramacie Urszuli Antoniak, Pomiędzy słowami. Wystąpił w nim u boku Andrzeja Chyry.

Maffashion, Jakub Gierszał i Pezet w nowym teledysku Tego Typa Mesa >>>

Kuba Gierszał urodził się w Krakowie, jednak w wieku kilku miesięcy przeprowadził do Hamburga, ponieważ jego ojciec – Marek Gierszał – z zawodu reżyser teatralny, pracował głównie w Niemczech. Mając 11 lat, wrócił do Polski do rodzinnego miasta swojej mamy i zamieszkał w Toruniu. Jakub poszedł w ślady swojego taty i związał się z branżą filmową. Studiował na krakowskiej PWST. Będąc jeszcze na studiach, w 2009 roku zadebiutował u Jacka Borcucha w filmie Wszystko, co kocham – dramacie obyczajowym, rozgrywającym się na tle politycznych wydarzeń, m.in. powstania związku zawodowego Solidarność. Zagrał w nim drugoplanową rolę zbuntowanego nastolatka i punkrockowca, Kazika. Popularność przyniosła mu główna rola w Sali Samobójców, kontrowersyjnej i wstrząsającej produkcji Jana Komasy. Opowiadający o nieszczęśliwym chłopaku, 18-letnim Dominiku, film nagrodzono wieloma statuetkami. Gierszała nominowano do Orłów w kategorii najlepsza główna rola męska, co było dużym sukcesem dla 22-letniego wówczas aktora. Występ w poruszającym obrazie zapewnił Kubie propozycje ciekawych ról, które posypały się lawinowo. Gierszał w 2012 roku dostał angaż w Yumie w reżyserii Piotra Mularczyka. Jakub wcielił się w w nim w postać Zygi, młodego chłopaka, który zmuszony realiami popeerelowskiej biedy w Polsce, przemycał luksusowe samochody za zachodnią granicę. Kolejnymi filmami, w których Gierszał zagrał główne role, były: Nieulotne Jacka Borcucha, Hiszpanka w reżyserii Łukasza Barczyka i Zgoda Macieja Sobieszczańskiego.

Jakub Gierszał w utworze Taco Hemingwaya to najlepsze co dziś zobaczycie! >>>

Kariera Kuby Gierszała rozwija się i nabiera rozpędu od kilku lat. Szczególnie ostatni rok był dla aktora bardzo intensywny pod względem zawodowym. Zagrał w filmach Pokot Agnieszki Holland i w Najlepszym Łukasza Palkowskiego. Za kreację w produkcji o Jerzym Górskim, mistrzu świata w podwójnym triatlonie, otrzymał nominację do Orłów 2018 za najlepszą główną rolę męską. 

Jakub Gierszał bardzo chroni swoją prywatność, a w wywiadach, których udziela, mówi zazwyczaj o filmach i produkcjach, w jakich właśnie wziął udział. Mimo tego wiadomo, że Kuba od prawie 10 lat jest w związku z Adelą Chapońkowską. Dziewczyna Gierszała, starsza od niego o kilkanaście lat, pracuje w branży filmowej, jest także jednocześnie agentką swojego chłopaka aktora. Czy doczekamy się kiedyś oficjalnego wyjścia Jakuba Gierszała i Adeli Chapońkowskiej? Aktualnie nic na to nie wskazuje. 

Zobaczcie poniżej najwybitniejsze role filmowe Kuby!