O tym, że kolejnym Bondem ma być kobieta, mówiono od dłuższego czasu. Czy te informacje zostały wreszcie potwierdzone? To, co pewne to fakt, że Daniel Craig po raz ostatni wcieli się w postać Agenta 007. A najczęściej wymienianym do tej pory aktorem, który miałby go zastąpić jest Idris Elba. Byłby to pierwszy czarnoskóry James Bond. Coraz częściej jednak wśród następców do odtworzenia tej roli z kolei wymienia się również czarnoskórą aktorkę. Czy Agent 007 będzie kobietą?

Według Daily Mai następczynią Craiga ma zostać znana z m.in Kapitana Marvela, Lashana Lynch. 31-latka prawdopodobnie pojawi się już w nadchodzącej części Bonda. Jak podaje brytyjski dziennik, w pierwszych minutach filmu Agent będzie odpoczywał na Jamajce oraz cieszył się zasłużoną emeryturą. Chwilę później ma dowiedzieć się, że agentka, w której rolę wcieli się Lynch, przejęła jego numer 007. Kluczową sceną ma być wypowiedzenie zdanie „Wejdź, 007” przez zwierzchnika Bonda, M (Ralph Fiennes). Właśnie wtedy na ekranie po raz pierwszy ujrzymy wspomnianą aktorkę. Choć bohater grany przez Craiga będzie chciał ją uwieść, kobieta ma pozostać niezainteresowana. To jednak nie koniec niespodzianek, które przygotowali dla nas producenci. W związku z 25-leciem serii o Agencie 007, na ekrany ma powrócić znany ze swojej roli w Spectre z 2015 roku, Christoph Waltz. Tym razem jednak, nie wcieli się on w głównego złoczyńcę, bo jak już wiemy tę dostał nagrodzony Oscarem Rami Malek.

Zobacz także: Gwiazda „Bond 25” zrezygnowała z gry w filmie po 15 minutach na planie? Co się stało?

„Bond 25”: znamy szczegóły produkcji

W produkcji, którą wyreżyseruje Cary Fukunaga, pojawią się też Ralph Fiennes, Lea Seydoux, Ben Whishaw, Jeffrey Wright, Rory Kinnear oraz Naomie Harris. Za zdjęcia odpowiada Linus Sandgren. Wciąż nie ujawniono jeszcze oficjalnego tytułu produkcji, dlatego roboczo używa się nazwy Bond 25. Wiadomo jednak, że film do kin wejdzie w kwietniu 2020 roku.