Jakiś czas temu świat obiegła informacja, że Jane Fonda jest chora na nowotwór. Aktorka podzieliła się swoimi odczuciami na swoim portalu internetowym. Opowiedziała też jakie towarzyszą jej emocje i jak się czuje. Jak się okazuje, ikona fitness lat 80. jest pozytywnie nastawiona. Zobaczcie, jak do tego podchodzi.

Jane Fonda, u której zdiagnozowano nowotwór, wyznaje, że czuje się lepiej i silniej niż kiedykolwiek

W swoim wpisie Jane Fonda rozpoczęła od podziękowań. Wyraziła wyrazy wdzięczności swoim fankom i fanom za to, że okazali jej tyle miłości i wsparcia, odkąd ogłosiła, że jest chora. Dodała również, że była głęboko poruszona i podniesiona na duchu.

Następnie wytłumaczyła swoim czytelniczkom i czytelnikom, że już dwa razy zmagała się z nowotworem, jednak teraz została zapewniona, że ten jest łatwo uleczalny oraz że medycyna bardzo się rozwinęła. Od zeszłego tygodnia ogromnie dużo osób pisze mi, że miały kiedyś ten typ raka i od wielu dekad są zdrowi. Cóż, niedługo będę miała 85 lat, więc nie muszę się martwić „wieloma dekadami”. Jedna w zupełności wystarczy – jak widać, Fonda naprawdę jest w dobrym nastroju. Aktorka zdradziła też, że za trzy tygodnie zacznie swoją pierwszą chemioterapię.

Co więcej, Jane Fonda poinformowała fanki i fanów, że czuje się silniejsza niż kiedykolwiek. Lekarz powiedział mi, że najlepszym sposobem na zmęczenie, które może wystąpić po chemioterapii jest ruch. Spacerowanie. I robię to, chodzę. Bardzo wcześnie, jeszcze przed upałami. Również ćwiczę – dodała. 

Jane Fonda opowiada o swoich poprzednich zmaganiach z nowotworem i zapewnia, że będzie walczyć o równy dostęp do opieki medycznej

To nie pierwszy raz, kiedy aktorka zmaga się z rakiem, o czym również napisała. Miałam raka piersi, przeszłam mastektomię. Zniosłam to bardzo dobrze i będzie tak ponownie – zapewniła. Zdaje sobie sprawę, że nie każdy w tym kraju może liczyć na leczenie z najwyższej półki, jakie ja otrzymuję. Uważam to za niedorzeczność. To nie jest sprawiedliwe. Będę walczyć o wysokiej jakości opiekę medyczną dla wszystkich – wyznała Fonda.

Jane Fonda o szkodliwym wpływie paliw kopalnych na zdrowie

Diagnoza aktorki sprawiła, że jest ona jeszcze bardziej zdeterminowana, aby niwelować śmiertelne skutki paliw kopalnych. Poruszyła ten temat we wspomnianym już wpisie. Większość z nas wie, że paliwa kopalne są główną przyczyną kryzysu klimatycznego, ale nie wszyscy muszą wiedzieć, że emisje paliw kopalnych powodują również raka, a także inne poważne problemy zdrowotne, takie jak wady wrodzone, białaczka dziecięca, zawały serca, udary, choroby płuc i przedwczesne porody. Musimy znaleźć sposób, aby wspólnie położyć kres paliwom kopalnym – zaapelowała – Zbyt wiele rodzin ucierpiało, zbyt wiele społeczności zostało zapomnianych, zbyt dużo bólu zostało zadane. Nie musi tak być. Mamy siłę, aby to zmienić i zamierzam zrobić wszystko co w mojej mocy, aby to uczynić. Rak mnie nie powstrzyma – zakończyła.

Jane Fonda nie przestaje inspirować. Życzymy aktorce dużo siły i zdrowia. 

Zobacz także: