Petit Bateau

Marka narodziła się 1893 roku we Francji. Przełomowym momentem w 120-letniej historii marki był rok 1893 kiedy Karl Lagerfeld założył t-shirt Petit Bateau Claudii Shiffer- oczywiście pod garnitur Chanel podczas pokazu marki. Setki kobiet poleciały do sklepów po taki sam- oryginalnie przeznaczony dla dzieci. Od tamtej pory brand Petit Bateau zaczął mocno kojarzyć się z modą. Dziś forma sprzedaje rocznie 4 miliony t-shirtów i 20 milionów sztuk bielizny.

"Skład Petit Bateau to 50% miłości i 50% bawełny"- żartuje manager marki Patric Pergament. To stwierdzenie idealnie wpisuje się w DNA firmy- główne założenia ich kolekcji to ponadprzeciętna jakość i ekologiczne materiały. Dziecięce ubrania Petit Bateau są wielokrotnie testowane a ich twórcy jak ognia unikają substancji alergicznych, rakotwórczych i metali ciężkich. Wszystkie pozycje z ich katalogu składają się z włókien pochodzenia naturalnego: bawełny, jedwabiu i wełny, a część z tkanin posiada certyfikaty ekologiczne.

JC Castelbajac

Znany z popartowych inspiracji francuski projektant odświeżył klasyki marki. Zobaczcie projekty z jego autorskiej kolekcji na wiosnę-lato 2015.

 

Zobacz także:

JC Castelbajac wiosna-lato 2015

Zainspiruj się popartowym szaleństwem koloru i stwórz swój look w tym stylu.