Joanna Opozda pochwaliła się niezwykłą rolą, o którą ubiegło się wiele aktorek, także zagranicznych. Pomimo ogromnej konkurencji to właśnie ona zagrała Brigitte Bardot w najnowszym filmie Lecha Maciejewskiego „Brigitte Bardot Cudowna”. Premierowe pokazy odbyły się w ramach 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Sukces polskiej aktorki jest tym większy, że gwiazda francuskiego kina sama wybrała ją do tej roli.

Joanna Opozda w filmie „Brigitte Bardot Cudowna” – jak dostała rolę?

Rola w filmie „Brigitte Bardot Cudowna” może być przełomowym momentem w karierze Joanny Opozdy. Jak do tego doszło, że właśnie polska aktorka zachwyciła gwiazdę francuskiego kina? Wszystkie szczegóły w rozmowie z Bartoszem Węglarczykiem zdradził reżyser filmu „Brigitte Bardot Cudowna”. Lech Maciejewski opowiedział o współpracy z agentką z Kalifornii, która podsyłała mu propozycje aktorek idealnych do tej roli. Jedną z nich była nawet Claudia Schiffer. Reżyser w tej sprawie skontaktował się nawet z samą Brigitte Bardot, która postanowiła mieć wpływ na wybór odtwórczyni jej osoby.

Lech Maciejewski przedstawił jej kilka kandydatek, ale żadna z nich nie spotkała się z uznaniem artystki. Przed reżyserem pojawił się ogromny problem, który wstrzymywał prace nad projektem. Pomocny okazał się kontakt z Moniką Skowronek, która przeprowadzała castingi w Polsce. To właśnie ona przesłała reżyserowi scenę odegraną przez Joannę Opozdę. Lech Maciejewski przesłała otrzymane nagranie Brigitte Bardot, a ta odpisała mu – „Tak, ta dziewczyna może mnie zagrać.”. Była to świetna wiadomość nie tylko dla reżysera, ale również dla Joanny Opozdy.

„To było trzy lata temu, ale pamietam jakby to było wczoraj. Zadzwonił do mnie reżyser Lech Majewski i powiedział że pani Brigitte Bardot osobiscie wybrała mnie do zagrania tytułowej roli w nowym filmie pana Lecha pt.„Brigitte Bardot Cudowna”!” – napisała na Instagramie Joanna Opozda.

„Brigitte Bardot Cudowna” – fabuła filmu z Joanną Opozdą

„Brigitte Bardot Cudowna” to polski dramat w reżyserii Lecha Majewskiego, który jest oparty na jego powieści „Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot Cudownej”. Akcja filmu toczy się w połowie XX wieku w Polsce Ludowej. Przedstawiona zostaje historia Adama (Kacper Olszewski), który mieszka z matką (Magdalena Różczka). Jego ojciec był pilotem, który bronił Albionu podczas II wojny światowej i jest uznany za zaginionego. Jego losy nie są znane. Mógł zostać w Anglii. Mógł też wrócić do Polski, ale z jakimś powodów musi się ukrywać. Adam dostaje jednak paczki i kartki, których nadawcą jest jego ojciec. Bohater podchodzi jednak do tych podarunków sceptycznie. Nigdy nie widział ojca i podejrzewa, że może je przysyłać inna osoba. Sporo jednak o tym myśli. Tęskni za ojcem i marzy o spotkaniu go. Ma nawet idealny obraz tej sceny, w której ten ląduje na boisku szkolnym swoim Spitfajterem, którym wznieca pył, a potem wyłania się z niego. Tymczasem oglądając w kinie film „Pogarda” Jeana-Luca Godarda przenosi się do garderoby młodej Brigitte Bardot (Joanna Opozda) i jej świata gwiazd, filmu oraz muzyki.