Julia Wieniawa jest dziś jedną z najbardziej rozchwytywanych polskich gwiazd. Gra w serialach i filmach, swojego czasu koncertowała, współpracuje z wielkimi markami i przede wszystkim – ma ogromne zasięgi w social mediach. Na Instagramie śledzi ją ponad milion osób! 20-latka na brak propozycji zawodowych nie może więc narzekać, szczególnie, że teraz wartość jej nazwiska zostanie jeszcze bardziej podbita. Jak właśnie ogłosiła telewizja Polsat, Julia Wieniawa została jedną z prowadzących tegoroczny Polsat SuperHit Festiwal. Tym samym 20-latka zadebiutuje w zupełnie nowej dla siebie roli. Podobnie jak Michał Szpak, który poprowadzi inny dzień festiwalu.
 

Polsat SuperHit Festiwal - Julia Wieniawa prowadzącą. Data, godzina i program

Polsat SuperHit Festiwal to jedno z największych muzycznych wydarzeń w Polsce transmitowanych w telewizji. Impreza zaplanowana jest na 24 maja i potrwa przez dwa kolejne dni w Operze Leśnej w Sopocie. Na scenie zobaczymy najpopularniejszych artystów, których piosenki na co dzień słyszymy w radiu i tych, którzy mogą pochwalić się największą sprzedażą płyt. Wśród nich legendy polskiej muzyki i wschodzące gwiazdy.

Julia Wieniawa opublikowała wspólne zdjęcie z Baronem! Pasują do siebie?

Polsat zapowiada, że w programie każdy znajdzie coś dla siebie. Będą i taneczne kawałki, i popowe i bardzo sentymentalne. W trakcie pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal, czyli 24 maja, zagrają: IRA, Maciej Maleńczuk, Tulia, Dżem, Michał Szpak, B.R.O, Varius Manx i Boys. Ci wykonawcy wystąpią w ramach Koncertu Platynowego, będącego uhonorowaniem tych artystów, których albumy osiągnęły status platyny. Tego samego dnia swoje 50-lecie debiutu w Operze Leśnej świętować będzie Maryla Rodowicz, 40-lecie działalności obchodzić będzie zespół Dżem, a 30-lecie Varius Manx. Agnieszka Chylińska uczci swoje urodziny, a Kamil Bednarek 10 lat na scenie. To właśnie w czasie pierwszego dnia Michał Szpak zadebiutuje w roli prowadzącego obok Krzysztofa Ibisza i Macieja Dowbora.

Drugi dzień festiwalu (25 maja) upłynie pod znakiem Radiowego Hitu Roku, czyli tych kawałków, które królują w rozgłośniach radiowych. Zagrają m.in. Paweł Domagała, Margaret, Sarsa, Grzegorz Hyży, Enej, Sławomir i Ania Dąbrowska. I to właśnie Radiowy Hit Roku poprowadzi Julia Wieniawa w towarzystwie Macieja Rocka i Oli Kot (prezenterki Radia Eska). W sobotę świętować będziemy także kolejny jubileusz, tym razem 10-lecie kariery Mroza. Ale największą atrakcją wieczoru będzie z pewnością koncert Zenona Martyniuka i zespołu Akcent. Koncerty poprowadzą Agnieszka Hyży, Paulina Sykut-Jeżyna i Kabaret Skeczów Męczących.

Ostatni dzień Polsat SuperHit Festiwal (26 maja) to Sopocki Hit Kabaretowy 2019 i najpopularniejsze polskie kabarety oraz największe kabaretowe gwiazdy na jednej scenie, m.in. Kabaret Neo-Nówka, Ani Mru Mru, Kabaret Młodych Panów, Jerzy Kryszak i Marcin Daniec. Gospodarzami wieczoru będą Piotr Bałtroczyk, Marcin Wójcik i Adrianna Borek z Kabaretu Nowaki.

Polsat SuperHit Festiwal na antenie telewizji Polsat rozpoczyna się o godzinie 20:05 w piątek 24 maja.

Zobacz także: Antek Królikowski ma nową dziewczynę! Aktor opublikował pierwsze wspólne zdjęcie z ukochaną