Julia Wieniawa na Instagramie ma ponad 1,3 mln obserwatorów. I dla większości z nich, a zwłaszcza dziewczyn, z pewnością jest ogromną inspiracją oraz autorytetem. Aktorka, którą obecnie możemy oglądać w nowym serialu Polsatu Zawsze warto, w bardzo słusznej sprawie postanowiła wykorzystać fakt, że dociera do tak sporej liczby internautek. Wystosowała do dziewczyn apel, naszym zdaniem, zdecydowanie warty uwagi.

Julia była jedną z gwiazd tegorocznej gali Kobieta Roku Glamour. Pojawiła się na niej również po to, by wręczyć statuetkę jednej z laureatek, a prywatnie swojej dobrej koleżance, Jessice Mercedes Kirschner nagrodzonej w kategorii STYL. Aktorka wybrała na tę okazję bardzo ciekawą stylizację. Jej sukienka marki Gold Killer Fashion wyróżniała się na tle innych looków długim trenem, ale przede wszystkim oryginalnymi wzorami w postaci dziecięcych rysunków. Jak zdradziła później na Instagramie Julka, to prace córki projektantki. Jednak to, co również nam nie umknęło podczas tego wyjątkowego wieczoru, to makijaż gwiazdy. A raczej jego brak. Julia zdecydowała się bowiem na minimalny make-up, ograniczający się jedynie do podkładu wyrównującego koloryt oraz bronzera subtelnie podkreślającego rysy twarzy. Publikując jedno ze zdjęć w tym wydaniu na Instagram Stories, napisała:

Dziewczyny! Apeluję <3 Bądźmy naturalne, kochajmy siebie i swój wygląd. Pozbądźmy się kompleksów i nie zamalowujmy swoich ślicznych buzi tylko podkreślajmy ich piękno. Kompleksy i mankamenty zmieniajmy w atuty. Moim zdaniem era makijażu „na Kylie Jenner” to już przeżytek. Zgadzacie się?

Followersi Julii mogli wziąć udział w utworzonej przez nią ankiecie. I choć nie wiemy, bo relacja nie jest już dostępna, jaki był wynik głosowania, mamy nadzieję, że większość zgodziła się z gwiazdą. Na Instagramie jest sporo dowodów na to, że mnóstwo młodych dziewczyn, które często stawiają na bardzo mocny make-up. Niestety, równie często wygląda on karykaturalnie i niepotrzebnie dodaje lat. Nie zrozumcie nas źle - nie chodzi o to, by zupełnie zrezygnować z makijażu, bo jak wiemy, potrafi on dodawać pewności siebie, szczególnie tym dziewczynom, które mają problemy z cerą, ale o to, by wiedzieć, w jaki sposób go wykorzystywać. Jeżeli macie trądzik, musicie wiedzieć, że nie ukryjecie go choćby pięcioma warstwami podkładu, a jeszcze bardziej zaakcentujecie. Efekt? Wasza skóra nie będzie oddychać i jej stan znacznie się pogorszy. Być może wiele z was pomyśli teraz: łatwo wam mówić, nie każdy ma taką cerę jak Wieniawa. Wiemy, bo każdy jest inny, każdy ma inną cerę, wymagającej innej pielęgnacji i doboru kosmetyków. Ale jeżeli nie nauczycie się odpowiednio o nią dbać, o cerze choćby w połowie tak idealnej jaką ma Julia, raczej możecie zapomnieć. Makijaż jest spoko, ale pod warunkiem, że spoko czujecie się również bez niego.  

Zobacz także: 5 sposobów, aby uzyskać efekt glow skin. Kluczem jest oczyszczanie